Wrocław zdobyty przez Głogowian!!!

W dniu 23 kwietnia 2017r czwórka młodych zawodników GTT Julia Kałamajka, Michał Nadała, Adaś Łukasiewicz oraz Piotrek Szczepanowski brali udział w IVej edycji turnieju tenisowego WTA Oliwex Kids Cup we Wrocławiu.

Julia, Michał i Piotrek startowali  w grupie pomarańczowej którą ze względu na sukces śmiało by można nazwać „grupą głogowską” . W grupie dziewczynek Julia nie pozostawiła żadnych złudzeń pozostałym dwunastu zawodniczkom, nie oddając w swoich meczach więcej niż trzy punkty. W finale Julka zmierzyła się z liderką klasyfikacji generalnej Malwiną Cegłą z Wrocławia z którą wygrała wynikiem 7:3 7:3.  W jedenastoosobowej grupie chłopców Michał i Piotrek po wyjściu z grup oraz wygranych przez siebie ćwierćfinałach nieszczęśliwie spotkali się w półfinale.  Spotkanie klubowych kolegów z wynikiem 4:7 7:2 5:0 wygrał Michał, który następnie gładko wygrał finał z zawodnikiem z Jeleniej Góry Marcelem Guzińskim 7:2 7:1. Piotrek nieszczęśliwie w meczu o 3-cie miejsce spotkał się z wiceliderem klasyfikacji generalnej Igorem Dziedziną z Wrocławia któremu uległ po zaciętej walce 3:7 5:7. Tym samym nasi zawodnicy wywalczyli dwa pierwsze miejsca i jedno czwarte w kategorii do 9 lat! Cała trójka weźmie udział w MASTERSIE czyli w turnieju ośmiu najlepszych zawodników turnieju WTA Oliwex, który odbędzie się w czerwcu. Zajmują oni kolejno miejsca w klasyfikacji generalnej Julka drugie, Piotrek piąte i Michał szóste miejsce!

Piotrek  zwyczajowo wziął udział w liczącej 14 osób młodszej grupie wiekowej (czerwonej) broniąc trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Po gładkim wyjściu z grupy i ćwierćfinale Piotrek spotkał się w półfinale z Kubą Ferenzem. Mecz miał bardzo zacięty przebieg  (2:7 7:4 4:5)  i zakończył się w tiebreaku tzw „złotą piłką”, którą Piotrek przegrał nieszczęśliwie przez zupełny przypadek. W walce o trzecie  miejsce Piotrka czekał kolejny horror z Filipem Słabą jednak po złym drugim secie (7:3 1:7 5:0) zmobilizował się i wygrał miejsce na podium!

Dla Adasia Łukasiewicza udział w turnieju był debiutem i  wynik był sprawą drugorzędną, jednak o rok młodszy kolega pozostałej trójki osiągnął życiowy sukces wygrywając mecz z liderem rankingu i dotąd nigdy nie pokonanym Szymkiem Adamczykiem z Lubina. Brawo!

„Te nasze dzisiejsze sukcesy dedykujemy z Michałem jako prezent dla naszego trenera Macieja Kulhawika który dzisiaj właśnie obchodzi swoje urodziny”,mówi Piotrek Szczepanowski -„To dzięki niemu i jego pracy właśnie możemy pokazać we Wrocławiu, Lubinie czy Legnicy, że głogowscy zawodnicy są bardzo dobrzy i trzeba się z nimi liczyć. Wszystkiego najlepszego!”

 

Galeria zdjęć: