Uroczyste podsumowanie sezonu GTT

Pracą zarządu GTT od roku czasu kieruje Andrzej Kulhawik, funkcję wiceprezesa sprawuje Mirosław Żmuda, skarbnikiem jest Tomasz Wojciechowski, sekretarzem Danuta Ławrowska. Prace zarządu wspomagają pozostali członkowie: Ewelina Nadała, Damian Szczepanowski, Arkadiusz Kaczor, Sławomir Klawiński, Kulhawik Maciej, Jarosław Blida.

 

Pracę szkoleniową w klubie realizuje 3 trenerów: Andrzej Kulhawik, który równocześnie jest także trenerem reprezentacji Polski „Sprawni Razem”, Jarosław Blida i  Maciej Kulhawik.

 

Podstawowym zadaniem GTT jest szkolenie  dzieci i młodzieży. W przeciągu 26 lat funkcjonowania klubu udało nam się zwalczyć stereotyp, że tenis jest sportem elitarnym. Ilość dzieci i młodzieży przeszkolonych w tym okresie wybitnie świadczy o tym, że tenis jest już sportem masowym. Jesteśmy najliczniejszym w naszym mieście po piłce nożnej klubem pod względem ilości zawodników. W mijającym roku ich liczba wahała się między 150 a 160 zawodniczek i zawodników.

Głównymi imprezami w tym roku były turnieje tenisa ziemnego oraz tenisowa wymiana młodzieży.

Zorganizowaliśmy 12 różnorodnych turniejów dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, w tym kolejne otwarte mistrzostwa Głogowa oraz turniej dla całych rodzin.

Dwukrotnie gościliśmy kadrę Polski „Sprawni Razem” pod kierownictwem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, która przygotowywała się w Głogowie przed Mistrzostwami Polski Kłodzku  oraz przed Mistrzostwami Europy w Paryżu. Nasi kadrowicze przywieźli z Francji 2 brązowe medale w deblu i wysokie 5 miejsce Mateusza Stusińskiego w singlu.

W lipcu bieżącego  roku gościliśmy kolejny raz grupę dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z niemieckiego Kettenkamp. W programie wymiany były spotkania integracyjne oraz ciekawe imprezy turystyczno-sportowe. Nad dobrą atmosferą i atrakcyjnością programu czuwał tradycyjnie trener Jarosława Blida oraz rodzice dzieci uczestniczących w wymianie, którym gorąco dziękujemy. W trakcie tygodniowego pobytu  kulminacyjnym punktem wymiany jest zawsze turniej o puchar przechodni, który tym razem pozostał w Głogowie. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa 25-ta wymiana.

Oprócz szkolenia dzieci i organizacji turniejów GTT prowadzi  rozgrywki amatorskiej ligi tenisowej panów do 45 roku życia, ligi oldbojów oraz ligi kobiet, w których uczestniczyło około  30 zawodniczek i zawodników. Rozgrywki trwały od maja do końca września .Odpowiedzialny za prowadzenie ligi jest członek zarządu GTT Sławomir Klawiński. Będziemy mieli dzisiaj okazję poznać najlepszych amatorów wśród dorosłych tenisistów.

W tym roku Andrzej i Maciej Kulhawikowie zakończyli  inwestycję budowy trzeciego kortu krytego na terenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie . Dzięki nowej profesjonalnej, pełnowymiarowej nawierzchni podniosły się warunki  i jakość szkolenia zawodników oraz możliwość rozgrywania sparingów oraz organizowania turniejów w okresie jesienno-zimowym.

Coraz więcej dzieci i młodzieży , a także dorosłych chce szkolić się w grze w tenisa ziemnego. W roku 2019 r. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe  nie zamierza zwalniać tempa.

W 2018 roku pozyskaliśmy środki  z budżetu Gminy Miejskiej Głogów na wynajem obiektów sportowych w Chrobry Głogów SA  w kwocie 57.000 zł oraz na cele merytoryczne 23.000 zł . Głogowskie Towarzystwo Tenisowe również pozyskuje środki finansowe we własnym zakresie na cele statutowe z następujących źródeł :

  1. składki członkowskie,
  2. wpłaty rodziców na szkolenie dzieci i młodzieży,
  3. dotacja pozyskana na wymianę międzynarodową z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
  4. wpisowe na turnieje dla dorosłych,
  5. przychody z OPP ( 1% ).
  6. nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep „Atletic” Krzysztofa Klonowskiego oraz hurtownię Babolat.

 

Mamy nadzieję , że w przyszłym roku pozyskane kwoty przez GTT nie ulegną zmianie co pozwoli nam na realizację planów na 2019 rok.

OSIĄGNIĘCIA  SPORTOWE ZAWODNIKÓW GŁOGOWSKIEGO TOWARZYSTWA TENISOWEGO

w 2018 roku

 ADAMCZAK STANISŁAW   lat 8, trenuje 4 lata, Uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym roku wygrał jeden turniej w Lesznie, oraz jeden raz zajął także w Lesznie II miejsce. Dwukrotnie był tuż za podium z czwartym miejscem na turniejach w Lubinie i Zielonej Górze.

SZCZEPANOWSKI MARCIN. lat 8, trenuje 3 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kategorii do lat 8 plasując się w pierwszej ósemce; dwukrotnie zajął 5 miejsce w Lubinie i Szczawnie, trzykrotnie startował we Wrocławiu plasując się na 6, 8 i 9 miejscu oraz w Zielonej Górze, gdzie zajął 7 miejsce.

ŁUKASIEWICZ ADAM  lat 9, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kilkunastu turniejach trzykrotnie stając na najwyższym podium w Zielonej Górze i dwukrotnie w Szczawnie Zdrój. Na podium stawał jeszcze pięć razy zajmując czterokrotnie drugie lokaty w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój oraz 3 miejsce w Lubinie. Na turnieju we Wrocławiu zajmując piąte miejsce.

MAZUR DANIEL  lat 9, trenuje 4 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym sezonie próbował swoich sił na turniejach okręgowych plasując się pięciokrotnie w pierwszej piątce; osiągnął II miejsce w Lesznie, III miejsce w Zielonej Górze, IV miejsce w Lubinie i V miejsce w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

ŁĘSKA KAMILA lat 9, trenuje od 4 lat, Uczennica Szkoły Podstawowej „ Aslan”

W tym sezonie plasowała się pięciokrotnie w pierwszej piątce; dwa razy 2 miejsce w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój,  dwukrotnie 3 miejsce w Szczawnie Zdrój i Poznaniu, V miejsce w Zielonej Górze.

KAŁAMAJKA JULIA,  wiek: 10 lat, trenuje 4 lata, uczennica  Szkoły Podstawowej Nr

W tym roku na turniejach poza Głogowem trzykrotnie stała na podium osiągając dwukrotnie 2 miejsce w turnieju Mc Donald’s Kids Cup we Wrocławiu oraz 3 miejsce w turnieju OLIMPIJSKI KIDS CUP BY HEAD także we Wrocławiu.

NADAŁA MICHAŁ   lat 10, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10.

W roku 2018 wziął udział w kilkunastu turniejach stając osiem razy na najwyższym stopniu podium.

Wygrał w klasyfikacji generalnej cyklu turniejów Mc Donald’s  Kids Cup we Wrocławiu w tym 3 turnieje klasyfikacyjne.

Pierwsze miejsca zdobywał także dwukrotnie na turniejach w Zielonej Górze.

Ogromny sukces osiągnął w wyższej kategorii wiekowej do lat 12 w Szczawnie Zdrój wygrywając turniej deblowy.

SZCZEPANOWSKI PIOTR  lat 10 , trenuje od 5 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W sezonie 2018 dwukrotnie zajął 2 miejsce w turniejach z cyklu WTA Mcdonalds Kids Cup we Wrocławiu oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tego turnieju.  Zdobył również 3 miejsce w Zielonej Górze, 4 miejsce w Szczawnie Zdrój i 5 na turnieju Olimpijski Club Cup by Head we Wrocławiu.

HAPKE  ALAN  lat 12, trenuje od 7 lat, uczeń Szkoły Podstawowej „Aslan”

Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 64 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12.

W tym sezonie trzykrotnie stał na podium: 3 miejsce w turnieju WTK we Wrocławiu,  3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w singlu i 2 miejsce w deblu.

ROZMUS JAKUB  lat 12, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej w Serbach

W turniejach tegorocznych raz osiągnął najwyższe podium w Audi Kids Cup w Lubinie.

Trzykrotnie plasował się na 2 miejscu w singlu w Lubinie, w Szczawnie Zdrój i w Legnicy oraz raz w deblu.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska oraz na turnieju w Przytoku  zajął 5 miejsce.

Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 92 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12.

KLUSKA ADRIANNA  lat 14,  trenuje od 8 lat, uczennica  Szkoły Podstawowej SP3

Jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest wygranie w tym roku prestiżowego turnieju Champions Bowl – Umag w Chorwacji z udziałem zawodników z całego świata.

Wygrała także 3 turnieje w Niemczech: w Crimmitschau, Gottingen i w Dreźnie oraz

3 turnieje krajowe: dwukrotnie we Wrocławiu i w Szczawnie Zdrój.

Zawodniczka sklasyfikowana na 105 miejscu w Polsce w kategorii do lat 14.

STUSIŃSKI MATEUSZ  – trenuje od 7 lat, absolwent  Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych,  jest w ścisłej kadrze Polski,, Sprawni-Razem”. W czerwcu na  Mistrzostwach Polski  ,,Sprawni – Razem” w Kłodzku wywalczył  wicemistrzostwo Polski w singlu i w deblu.

W lipcu na Mistrzostwach Europy w Paryżu  Mateusz spisał się znakomicie startują pierwszy raz na zawodach o tak wysokiej radze zajmując 5 miejsce w singlu i mikście oraz 6 miejsce w deblu.

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ LIGI TENISOWEJ

 

Najlepszymi zawodniczkami w roku 2018 zostały:      

I miejsce – Radoszewska Grażyna

II miejsce – Bartczak Dorota   

III miejsce Kopczyńska Lidia

IV miejsce – Koziar Ewelina                                                                              

Panowie do 45 lat  

I miejsce –    Zieliński      Mariusz

II miejsce –   Klawiński  Sławomir

III miejsce –  Zabłocki  Dariusz

IV miejsce –  Sławiński Borys

 

Oldboje

I miejsce –   Kida         Aleksander

II miejsce –  Szala    Jerzy

III miejsce – Adamowicz  Wojciech

IV miejsce – Dziadulewicz  Grzegorz

 

Podziękowanie sponsorom

Rodzice , Gmina Miejska Głogów , Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, sklep sportowy „Atletic” ,   podatnicy oddający 1% podatku.

 

Wręczenie legitymacji nowym członkom GTT

Losowanie nagród dla nowych członków.

 

Galeria zdjęć: