Uroczyste podsumowanie sezonu 2012

Dnia 1 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie sezonu tenisowego oraz przyjęcie do klubu nowych tenisistów. Na gali nagrodzeni zostali także nasi najlepsi zawodnicy, którzy otrzymali bony na zakupy w sklepie sportowym. W obecności rodziców przyjęliśmy do Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego młodych adeptów tej dyscypliny sportowej. Mamy nadzieję, że wyrośnie z tego grona dzieci następca lub następczyni Karoliny Śnity i Michała Przysiężnego.  

 

Krótkie sprawozdanie z działalności Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

 

W chwili obecnej szkolimy ok. 150 dzieci i młodzieży , trenerzy w ramach swoich prywatnych szkółek tenisowych szkolą również dorosłych. W zakończonym sezonie zorganizowaliśmy 12 turniejów dla dzieci , młodzieży i dorosłych, w tym mistrzostwa Polski „ Sprawni Razem”. W naszych turniejach uczestniczy od 20 do 60 zawodników na każdym turnieju. Jak co roku prowadziliśmy ligę tenisową do 45 lat , ligę oldbojów , ligę deblową oraz ligę singlową pań (w ostatniej edycji w  ligach rywalizowało 90 zawodników).

 

W dniach od 22 do 28 sierpnia 2012 roku  dzieci i młodzież z  Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wraz opiekunami gościli w swoich domach grupę niemiecką z zaprzyjaźnionego klubu tenisowego z Kettenkamp (Niemcy) .W wymianie brało udział 41 uczestników. Od wielu lat ,na zmianę, w jednym roku przyjmują nas przyjaciele z Niemiec,  a w następnym roku my gościmy naszych przyjaciół. Było to już 18 spotkanie dzieci i młodzieży z Polski i Niemiec.

Od pierwszego do ostatniego dnia wymiany organizatorzy z ramienia GTT dbali, aby wszyscy uczestnicy po stronie polskiej i niemieckiej byli zadowoleni realizując program wymiany. Zgodnie z zamierzeniami zarządu GTT plan wymiany został całkowicie zrealizowany ( wyjazd do Szklarskiej Poręby – wjazd na Szrenicę , zejście na wodospad Kamieńczyk, ekstremalna jazda na hulajnogach po zboczach Łysej Góry. Wyjazd do Wrocławia – zwiedzanie Starówki , nowego stadionu , wizyta w ZOO. Zajęcia sportowe na głogowskim Basenie. Turniej tenisa ziemnego o puchar przechodni. Zakończenie w OK. Park – podsumowanie wymiany i szalona gra w kręgle)  Dodatkowo rodziny goszczące, w niedzielę, zaprosiły swoich gości do „Adrenalina Park” pod Wrocławiem, na żagle po Jeziorze Sławskim i wiele innych ciekawych atrakcji ( koszty ponosiły rodziny polskie ).

 

Finanse: Uzyskaliśmy dofinansowanie z urzędu miasta na cele statutowe 15.574 zł, na organizację turniejów 5.500 zł , na wynajem Obiektów Sportowych w Chrobry Głogów SA 61.914 zł i 2.500 zł na wymianę polsko-niemiecką.  Jako organizacja pożytku publicznego pozyskaliśmy od podatników 4.718 zł. Od sponsorów prywatnych 500 zł w gotówce i ok. 2.500 w ufundowanych nagrodach. Od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży uzyskaliśmy dofinansowanie  na wymianę w kwocie   3.360,00 zł.

W tym miejscu w imieniu zarządu GTT chciałbym serdecznie podziękować rodzicom, którzy są głównymi sponsorami naszych zawodników, bo to na państwa barkach spoczywają największe koszty związane ze szkoleniem naszych zawodników i ich wyjazdów na turnieje.

 

Serdecznie dziękujemy  Panu Prezydentowi Miasta Głogowa Janowi Zubowskiemu za wspieranie głogowskiego tenisa, oraz wszystkim naszym sponsorom : Marioli Gołdyn – właścicielce sklepu „Sporting” którą reprezentuje Pani Agnieszka Raczykowska, Krzysztofowi Klonowskiemu – właścicielowi sklepu „Atletic” oraz Jadwidze i Stanisławowi Urbaniakom – właścicielom zakładu optycznego przy ul. Budowlanych i Wojska Polskiego.

Również chciałbym podziękować Panu Staroście Powiatu Głogowskiemu Rafaelowi Rokaszewiczowi , który z roku na rok coraz bardziej angażuje się w głogowski tenis.

 

Na podsumowaniu sezonu klub ufundował bony dla najlepszych głogowskich tenisistów, którzy godnie reprezentowali nasz klub i miasto. Nagrodzeni zawodnicy to: Marta Dyba, Karolina Lipińska, Remigiusz Dopierała, Michał Osomański, Bartosz Karbownik, Wika Tósz, Julia Tósz, Dariusz Błażejewski, Jakub Lasota.

 

Prezes Wiesław Ławrowski na zakończenie uroczystości poinformował wszystkich uczestników, że Nasz Członek Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego Andrzej Kulhawik został odznaczony na wniosek Zarządu Głównego Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, przez Ministra Sportu i Turystyki złotą odznaką Za zasługi dla sportu.

Serdeczne gratulacje dla Naszego trenera.

 

 Galeria zdjęć: