Turniej rozpoczynający sezon letni na kortach

Mimo bardzo nieciekawych zapowiedzi związanych z pogodą na sobotę i niedzielę, turniej tenisa ziemnego „Rozpoczęcie Sezonu z Atletikiem” odbył się bez zakłóceń przy zmiennej aurze, ale bez opadów. Miejscem zmagań jak za wsze były korty miejskie przy ulicy Wita Stwosz 1 i dzięki uprzejmości dyrekcji Zakładu Poprawczego w Głogowie, na korcie znajdującym się na ich terenie. W sobotę od godziny 9.00 rozpoczęli rywalizację Chłopcy do lat 12 i 16 ,panowie do 45 roku życia i oldboje. W trakcie zmagań o godzinie 15.00 dołączyły dziewczęta do lat 12 i 16 oraz Panie w grupie open. Rozgrywki toczyły się w 7 grupach. Tam gdzie było dużo zawodników walczono w formie pucharowej (przegrywający odpada), a w mniejszych grupach – każdy z każdym. Oczywiście przy liczbie 69 zawodniczek i zawodników i rozegraniu 84 spotkań, mecze musiały być bardzo skrócone, zamiast trzech setów był rozgrywany tylko 1 lub zamiast do sześciu wygranych gemów w secie grano do 4 wygranych gemów.

W pierwszym dniu zmagań do godziny 23.00 wyłoniono półfinalistów. W niedzielę ponownie od godziny 9.00 rozpoczęto walkę o puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i nagrody ufundowane przez Pana Krzysztofa Klonowskiego , właściciela sklepu sportowego „Atletik”.

Poszczególne grupy kończyły o różnych godzinach, ale finał panów do lat 45 skończył się dopiero około godziny 17.00.

W poszczególnych grupach najlepszymi zawodnikami okazali się :

Dziewczęta do lat 12

1- Oliwia Dembek

2- Linda Wysocka

3- Weronika Skwarek

4- Emilia Lachowska

 

Dziewczęta do lat 16

1- Ada Klawińska

2- Julia Stefanów

3- Natalia Kubiak

4- Kaja Blida

 

Panie

1- Ewelina Nadała

2- Małgorzata Malska

3- Julia Zygiert

4- Dorota Rzepecka

 

Chłopcy do lat 12

1- Alan Hapke

2- Marcel Wegner

3- Jędrzej Fukacz

4- Jan Ciszewski

 

Chłopcy do Lat 16

1- Jakub Lasota

2- Bartosz Karbownik

3- Patryk Kiemona

4- Hubert Kasprzak

 

Panowie do lat 45

1- Michał Adamczak

2- Bartosz Chmiel

3- Bartosz Radoszewski

4- Mariusz Bajer

 

Oldboje

1- Wojciech Skołozdrzy

2- Zdzisław Konieczny

3- Andrzej Chabik

4- Wiesław Ławrowski

 

Tak jak wcześniej wspominałem, wszystkie zawodniczki i zawodnicy od pierwszego do trzeciego miejsca zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i bonami pieniężnymi na ogólną kwotę 840 złotych ufundowanych przez właściciela sklepu „Atletik”

Galeria zdjęć: