Turniej Międzyszkolny

W weekend 15 i 16  września Głogowskie Towarzystwo Tenisowe przeprowadziło kolejny turniej tenisa ziemnego „Turniej Międzyszkolny o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa”. Prowadzącymi turniej byli: trener GTT Andrzej Kulhawik i członek Zarządu GTT Juliusz Osomański. Do rywalizacji w trzech grupach ( szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne) przystąpiło 21 drużyn.  Szkoły podstawowe rozegrały systemem pucharowym a pozostałe w grupach każdy z każdym. Drużyny rozgrywały po dwa single i w przypadku remisu jednego debla.

 

Po rozegraniu  spotkań najlepszą ekipą wśród szkół podstawowych okazała się SP- 14  w składzie – Michał Osomański i Michał Jędrzejczak, drugie miejsce zajęła SP 6 w składzie – Martyna Pokora i Piotr Pokora,   trzecie SP-12 w składzie – Wiktoria Osadnik, Jakub Wojciechowski i Bartosz Karbownik, czwarte miejsce SP-Wschowa w składzie, Rafał Nowiński i Mateusz Kufel. 

 

Szkoły gimnazjalne: pierwsze miejsce – gimnazjum nr2 (,,A” drużyna) w składzie – Remigiusz Dopierała, Julia Zygier, Patryk Kiemona i Julia Stefanów , drugie  gimnazjum nr2(,,B”drużyna) – Bartosz Wojtowicz, Mikołaj Gawron, Magdalena Żmuda i Szymon Rzepecki , trzecie miejsce gimnazjum nr3 (,,A” drużyna) – Oliwia Saprun i Jakub Kotula, czwarte gimnazjum nr.3(,,B” drużyna) . Szkoły ponadgimnazjalne: pierwsze miejsce – LO nr2 -Barbara Beleć, Marcin Beleć i Weronika Żmuda drugie miejsce – LO nr.1 (,,A” drużyna) Adam Kurtys i Mateusz Kuciański i trzecie – Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w składzie: Jarosław Radliński i Maciej Giera,: czwarte miejsce LO 1 (,,B” drużyna) w składzie: Maciej Kędzia,Jędrzej Bartkowiak.

 

Wszystkie wymienione drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa ( trzy komplety po cztery puchary za 800,00 zł.). GTT ufundowało dyplomy, zakupiło piłki tenisowe zadbało o owoce dla uczestników zawodów. Turniej jak co roku cieszył się dużą popularnością w śród dzieci i młodzieży szkół Głogowskich. Startowały również szkoły ze Wschowy, Kotli i Jerzmanowej.   

 

Galeria: