TURNIEJ MIĘDZYSZKOLNY O PUCHAR PREZYDENTA

W sezonie 2013 Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało już ósmy, z jedenastu zaplanowanych turniejów tenisa ziemnego na kortach miejskich przy ulicy Wita Stwosza. Niestety, opady deszczu , przy braku hali tenisowej , są wrogiem tenisa. Planowane rozpoczęcie turnieju w sobotę na pływających kortach bez płetw, których zazwyczaj tenisiści nie posiadają , nie udało się. Mimo porannej mżawki  w  niedzielę pogoda dopisała. W porównaniu do roku ubiegłego frekwencja była zdecydowanie mniejsza, ale to niestety jak zawsze  efekt  tego , że turniej nie startuje tak jak był zaplanowany.

Do zmagań o puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa przystąpiło 13 drużyn z Głogowa , Wschowy i Kotli. Drużyny dwuosobowe/plus dopuszczalny rezerwowy, rozgrywały spotkania w grupach szkół podstawowych, gimnazjalnych i  ponad gimnazjalnych  na zasadzie , każdy z każdym. Drużyny rozgrywały po dwa single i w przypadku remisu jednego debla. Od godziny 9.00 do 19.00 rozegrano 37 spotkań , chociaż skróconych, ale granych z wielkim zaangażowaniem . Prowadzącymi turniej ze strony organizatora byli: członek Zarządu GTT Juliusz  Osomański   trenerzy Andrzej i Maciej  Kulhawikowie.
Po rozegraniu wszystkich  spotkań najlepszą ekipą wśród szkół podstawowych okazała się SP- 14  w składzie –  Michał Osomański i Weronika Skwarek, drugie miejsce zajęła SP 7 w składzie – Martyna Leśniak i  Dariusz Błażejewski , trzecie SP-1 ze Wschowy, w składzie – Rafał Nowiński i Mateusz Kufelczwarte miejsce SP-  3 w składzie, Julia Krysiak i Julia Maciejewska. 
Szkoły gimnazjalne: pierwsze miejsce – gimnazjum nr 2 w składzie – Hubert Kasprzak i Patryk Kiemona, drugie   gimnazjum nr 2 Magdalena Żmuda i Julia Stefanów, trzecie  miejsce gimnazjum Kotla w składzie- Marcin Kurosz i Justyna Dziadulewicz.

Szkoły  ponad  gimnazjalne : pierwsze miejsce – Zespół Szkół Wyżykowskigo – Remigiusz Dopierała i Jarosław Redliński, drugie miejsce – LO nr.2 Barbara Beleć i Bartek Radoszewski i trzecie – LO nr 1 – Marcin Piekielniak i Maciej Kędzia.
Wszystkie wymienione drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa  za łączną kwotę 800,00 złotych ( dwa komplety po cztery puchary i jeden komplet po trzy  puchary ). GTT ufundowało dyplomy, zakupiło piłki tenisowe, zadbało o organizację i korty. 

Galeria zdjęć: