Tenisowy weekend

Bardzo pracowicie spędzili ostatni weekend najmłodsi tenisiści Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Wzieli udział aż w dwóch turniejach we Wrocławiu. W sobotę odbył się Olimpijski Kids Cup by Head. W grupie pomarańczowej (do lat 9) na najniższym stopniu podium stanęli Julia Kałamajka i Michał Nadała.

Ta sama dwójka oraz najmłodszy Piotr Szczepanowski, kontynuowała zmagania w niedzielę, grając w kolejnym turnieju z cyklu Oliwex Kids Cup. Do samego finału dotarła Julia Kałamajka,gdzie stoczyła bardzo zacięty pojedynek z Malwiną Cegłą przegrywając minimalnie 6:7 i 5:7. Michał Nadała po zwycięstwie i przegranej w grupie zakwalifikował się do ćwierćfinału, przegrywając po pasjonującym meczu z Igorem Dziedziną 7:2, 5:7, 4:5 zajmując ostatecznie 5m.

Aż  w dwóch grupach wiekowych rywalizował Piotr Szczepanowski. Wśród dzieci do lat 9 młody zawodnik GTT uległ w grupie późniejszemu zwycięzcy turnieju – Marcelowi Guzińskiemu. Przegrywając o „włos” drugi mecz w grupie z Piotrkiem Kryściakiem – pozostała mu tylko walka o miejsca 9-13. Piotrek wygrał wszystkie mecze w tej rozgrywce zajmując ostatecznie 9 lokatę. O wiele lepiej poszło Piotrusiowi w kategorii czerwonej (do 8lat), w której zajął 3 miejsce (na 16 zawodników). W grupie i w ćwierćfinale nie miał sobie równych, gładko wygrywając wszystkie mecze. W półfinale po dramatycznym pojedynku uległ Kubie Ferenzowi 7:4 5:7 5:2. W meczu o trzecie miejsce z zawodniczką z Wrocławia Piotrek bronił w trzecim, decydującym secie, aż 5 piłek meczowych (!!!) wygrywając ostatecznie 5:7 7:5 5:4

 

Galeria zdjęć: