Sprawozdanie z wymiany polsko-niemieckiej

W dniach od 19 do 24 lipca odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży naszego Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z młodzieżą z TV Kettenkamp w Niemczech. W tym roku obchodzimy już 29 rocznicę wymian organizowanych przez nasze kluby i za rok mamy jubileusz 30 lecia naszej współpracy, którą będziemy świętować w Głogowie.

Nasza wizyta przebiegała zgodnie z przygotowanym programem, który był bardzo bogaty i ciekawy. Jak zawsze odbył się turniej tenisowy, który po raz kolejny wygrali tenisiści z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego 15:1 i zdobyliśmy puchar przechodni.

Odbyliśmy także szereg ciekawych spotkań i wizyt. Jak zawsze nasza młodzież goszczona była w niemieckich domach i mogła zapoznać się z kulturą i językiem naszych sąsiadów. Wiele radości i wspólnej zabawy dały nam różne zajęcia, które przygotowała dla nas niemiecka strona. W drugim dniu mogliśmy spróbować swoich sił na torze kartingowym i na nartach wodnych. Kolejną atrakcją była możliwość polatania w aeroklubie małym samolotem sportowym przez wszystkich uczestników wymiany. W związku z tym, że na terenie Kettenkamp jest wielu rolników uczestnicy zostali oprowadzeni po wielkim gospodarstwie rolnym, które nastawione jest na produkcję mleka. Tydzień minął także na wspólnych zabawach integracyjnych, grach terenowych i sprawnościowych. Nawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie.

To był wspaniały czas z niezwykłymi ludźmi. Mieszkańcy Kettenkamp są bardzo otwarci, mili, serdeczni i przyjaźnie do nas nastawieni. Wracamy zachwyceni. Miniony tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy także nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze wiele lat. Serdeczne podziękowania dla Prezydenta miasta Głogowa, który ufundował prezenty i drobne upominki dla strony niemieckiej. Z ramienia naszego klubu opiekunami młodzieży byli: Ewelina Nadała, Sandra Piotrowska-Zdyb, Krzysztof i Anna Trochanowscy oraz trener GTT Jarosław Blida. Serdeczne podziękowania dla opiekunów, że poświęcili swoje urlopy na wyjazd z naszą młodzieżą.

Galeria zdjęć: