Spotkanie z gośćmi z TV Kettenkamp

W dniach 14-17 lipiec po dwóch latach przerwy w wyminie młodzieży z naszym zaprzyjaźnionym klubem TV Kettenkamp z Niemiec odbyło się spotkanie w Głogowie. Przedstawiciele klubu przyjechali specjalnie aby porozmawiać na temat kontynuacji wymiany młodzieży, która ma na celu przybliżenie dzieciom obu kultur a także doskonalenie znajomości języków obcych. Wymiana trwa od 1994 roku a więc już 22 lata i mieliśmy 3 lata bez wymian. W 1997 roku wymiana nie obyła się z powodu powodzi i teraz 2 lata z rzędu z powodu Koronawirusa.

Goście zostali oprowadzeni po Głogowie, zwiedzili wszystkie nowe obiekty, których zobaczyli wiele a także odbyli rejs po Odrze. Na dopełnienie wrażeń poznawczych pojechaliśmy na cały dzień zwiedzać zamek w Książu.

Po kilku rozmowach na temat dalszej współpracy doszliśmy do wniosku, że musimy nadal za wszelką cenę kontynuować to dzieło pojednania narodów i poznawania innych kultur a także kształtowania poczucia u dzieci, że tworzymy wspólną Europę i nie możemy się obawiać sąsiadów a wręcz zawsze możemy na ich pomoc liczyć.

Nasz zarząd razem z gośćmi ustalili, że w przyszłym roku razem z naszymi młodymi tenisistami odwiedzimy Niemcy i spróbujemy odtworzyć znajomości naszych dzieci w obu klubach. Mamy nadzieję, że nasza przyjaźń będzie trwała wiecznie.

Galeria zdjęć: