Podsumowanie Sezonu Tenisowego

W MOK -u  w dniu 26.11.2022 r. spotkali się sympatycy tenisa na Podsumowaniu Sezonu Tenisowego 2022 r.

Prezes GTT Andrzej Kulhawik przywitał Wszystkich gości przybyłych oraz przedstawił skład Zarządu GTT.

Pracą zarządu GTT od 5 lat   kieruje Andrzej Kulhawik, funkcję wiceprezesa sprawuje Mirosław Żmuda, skarbnikiem jest Tomasz Wojciechowski, sekretarzem Danuta Ławrowska. Prace zarządu wspomagają pozostali członkowie:

Sławomir Klawiński,

Kulhawik Maciej ,

Jarosław Blida.

Komisja Rewizyjna pracuje w składzie:

1. Zabłocki  Dariusz

2. Szypski   Włodzimierz

3. Konieczny Zdzisław

Wice Prezes Mirosław Żmuda przedstawił   Sprawozdanie za rok 2022

 

Pracę szkoleniową w klubie realizuje 3 trenerów:  Andrzej Kulhawik, który równocześnie jest także trenerem reprezentacji Polski „Sprawni Razem”,

Jarosław Blida i  Maciej Kulhawik.

Podstawowym zadaniem GTT jest szkolenie  dzieci i młodzieży. W przeciągu 30 lat funkcjonowania klubu udało nam się zwalczyć stereotyp, że tenis jest sportem elitarnym.

Ilość dzieci i młodzieży oraz dorosłych w tym okresie wybitnie świadczy o tym, że tenis jest już sportem masowym. Jesteśmy najliczniejszym w naszym mieście po piłce nożnej klubem pod względem ilości młodych zawodników. W mijającym roku ich liczba wahała się między 140 a 150 zawodniczek i zawodników. Prowadzone są również grupy przedszkolne.

Wyselekcjonowana kadra zawodnicza.

Z całej grupy prawie 150 zawodników wyselekcjonowana została grupa najzdolniejszych zawodników, którą GTT objęło odrębnym trybem szkolenia zgodnie z programem proponowanym przez PZT. Szkolenia prowadzą trenerzy GTT  , szczególny nacisk kładąc na przygotowanie turniejowe i rozwój indywidualny poszczególnych zawodników. Grupa ta w poszczególnych kategoriach wiekowych reprezentuje Stowarzyszenie GTT na turniejach z cyklu Tenis10 oraz ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach z cyklu OTK i WTK organizowanych pod patronatem PZT. Zawodnicy ci są zarejestrowani w PZT a koszty wpisowe ich startów w turniejach, koszty licencji, badań lekarskich czy ewentualnych niezbędnych rehabilitacji są pokrywane przez GTT.

Członkowie naszej Kadry mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami i czołowymi miejscami uzyskiwanymi na turniejach tenisowych, a ich wysoka pozycja  i bardzo dobre przygotowanie tenisowe budzą niejednokrotnie respekt u rywali , tym samym podnosząc  status i rangę naszego Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego na arenie krajowej

Wszystkie dzieci są mieszkańcami Głogowa i okolic.

Poza praca szkoleniową zorganizowaliśmy 12 różnorodnych turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym kolejne otwarte mistrzostwa Głogowa oraz turniej dla całych rodzin. Wyjątkowym turniejem dla dzieci i młodzieży jest Międzyszkolny Turniej w Tenisie, jak dotąd nie spotykany w innych ośrodkach sportowych w kraju. Sezon tradycyjnie kończymy Turniejem ,, Masters’’  podsumowującym Ligę amatorską.                                                                                                                                           

GTT obejmuje opieką i prowadzi zajęcia grupy z lekką niepełnosprawnością umysłową –  uczniów i wychowanków Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie.

Pięciokrotnie   gościliśmy w Głogowie  Kadrę Polski „Sprawni Razem” na konsultacjach jak i zgrupowaniach, od wielu lat pod kierownictwem trenera Kadry Andrzeja Kulhawika , która w Głogowie  przygotowywała się  do Mistrzostwami Polski w Słupsku a także do Mistrzostwach Świata w Krakowie. Nasi kadrowicze po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium  w deblu Pań i oraz zajęli wysokie 3 miejsce w mikście oraz 3 miejsce w singlu Pań.

 

W lipcu bieżącego  roku gościliśmy  przedstawicieli  niemieckiego klubu z Kettenkamp, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Nad dobrą atmosferą i atrakcyjnością programu czuwał tradycyjnie trener Jarosława Blida oraz byli prezesi Jarzy Sztangret oraz Wiesław Ławrowski,  którym gorąco dziękujemy. W przyszłym roku grupa młodzieży z GTT w raz z opiekunami udadzą się na kolejną 27 wymianę  do Niemiec.

 

Oprócz szkolenia dzieci i organizacji turniejów,  GTT prowadzi  rozgrywki amatorskiej ligi tenisowej panów do 45 roku życia, ligi oldbojów oraz ligi kobiet, w których uczestniczyło około  30 zawodniczek i zawodników. W tym  roku odbyła się tylko Liga do 45 lat. Postaramy   się aby w przyszły roku pozostałe grupy wystartowały w Lidze .

Rozgrywki trwały od maja do końca września Odpowiedzialny za prowadzenie ligi jest członek zarządu GTT Sławomir Klawiński. Będziemy mieli dzisiaj okazję poznać najlepszych amatorów wśród dorosłych tenisistów.                                                                                                     

Baza sportowa

Korzystamy przede wszystkim z obiektów gminnych zarządzanych przez Chrobry Głogów S.A. oraz w sezonie zimowym wynajmujemy sale sportowe w szkołach: w SP nr 14, SP-3, SP -9, w Technikum nr 6  oraz na 3 pełnowymiarowych halach krytych Tenniskulclub.                              Dzięki współpracy z TennisKulClub   mogliśmy zwiększyć ilość szkolonych dzieci i młodzieży oraz organizować turnieje w okresie jesienno-zimowym.

Pragniemy także popracować nad nową formą Turnieju Rodzinnego by zachęcić większą ilość rodzin do wspólnej zabawy. Na terenie ,,TennisKulClub’’ organizowane są także mini-turnieje dla osób dorosłych ćwiczących w grupach, a którzy nie mają odwagi by wziąć udział w turniejach ogólnodostępnych oraz dla dzieci.

Zamierzamy rozwinąć sposób szkolenia naszej kadry zawodniczej o nowe możliwości w rodzaju organizowania sparingów pomiędzy zawodnikami zarówno z Głogowa jak i z innych klubów tenisowych. W zależności od możliwości finansowych stowarzyszenia rozważane są także zajęcia członków kadry z psychologami sportowymi czy innymi osobami mogącymi wpłynąć pozytywnie na rozwój zawodnika.

W roku 2022r. powstała liga juniorska  dla dzieci i młodzież , pragniemy ją    kontynuować w roku  2022r.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Coraz więcej dzieci i młodzieży , a także dorosłych chce szkolić się w grze w tenisa ziemnego. W roku 2023 r. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe  nie zamierza zwalniać tempa.

 

W 2022 roku pozyskaliśmy środki  z budżetu Gminy Miejskiej Głogów, z Zarządu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w ramach projektu ,, Rozwijamy talenty w tenisie ziemnym’’, z Fundacji Orlen na projekt ,,Rodzinny Tenis Challenge”.

Pozyskaliśmy dotację z organizacji pozarządowej ,,Program Klub” na program z najmłodszymi dziećmi z głogowskich przedszkoli.

Inne źródła przychodów przeznaczonych  na cele statutowe pochodzą z następujących źródeł:

 • składki członkowskie,
 • wpłaty rodziców na szkolenie dzieci i młodzieży,
 • dotacja pozyskana na wymianę międzynarodową z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
 • wpisowe na turnieje dla dorosłych,
 • przychody z OPP ( 1% ).

 

Mamy nadzieję , że w przyszłym roku środki pozyskane przez GTT nie będą mniejsze,  co pozwoli nam na realizację planów na 2023 rok.

Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników GTT w 2022 roku

Skarbnika GTT Wojciechowskiego Tomasza wyczytał osiągnięcia najlepszych zawodników GTT

 

 1. Aron Śmigiel

Uczeń  II klasy Szkoły Podstawowej  ASLAN  w Głogowie.

 

 1 miejsce w turnieju Pożegnanie Lata w Górze

2 miejsce  w turnieju US  Szczawno Zdrój

2 miejsce  w turnieju  INTEX CUP Park Olimpia Poznań

 

2.Michał Maciejewski

Uczeń  II klasy Szkoły Podstawowej nr3  w Głogowie

Turniej UKT Wałbrzych Szczawienko pomarańczowa IV-te
Turniej Ekogarden Tenis Cap Słubice Pomarańczowa IV -te
Turniej Red Orange Green Cup ZKT Zielona Góra pomarańczowa III-cie

 

3.Maciej Kubacki

Uczeń  II klasy Szkoły Podstawowej 12  w Głogowie

III miejsce Turniej z okazji Dnia Dziecka Top Tenis Cup Lubin

III miejsce KIDS CUP Toyota Przytok

V miejsce Eko Gardn Tennis Cup Słubice 29.10.2022

4.Jagoda Szymkowiak

Uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie

Sukcesy:   III miejsce w turnieju w kategorii pomarańczowej w Lesznie

5.Tosia Rak

Uczennica III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie

Sukcesy:

II miejsce w kategorii pomarańczowej w Lesznie

V miejsce w kategorii pomarańczowej w Lesznie

 

6.Joanna Lewandowska

Uczennica II klasy Szkoły Podstawowej w Górze

Sukcesy:

II-miejsce w turnieju. Leszno Noworoczny Turniej Dziecięcy kat czerwona,

II- miejsce w turnieju.  Leszno Wielkanocny Turniej  kat. Czerwona

III-miejsce w turnieju.  Leszno Majowy Turniej  kat. Czerwona

I-  miejsce w turnieju.  Leszno Rodzinny Turniej Kat. Czerwona

III-miejsce  w turnieju. Jesienny Turniej Dla Dzieci i Młodzieży, kat. pomarańczowa

 

7.Stanisław Adamczak  uczeń 7 klasy SP -14

W tym roku największy sukces   udział w  turnieju Szczawnie Zdrój i  2 miejsce.

Stasiu jest czołowym zawodnikiem GTT w swojej kategorii wiekowej.

 

8.Adam Łukasiewicz  uczeń 7 klasy SP

 

 • – WTK Pabianice
 • – WTK – CENTRUM TENISOWE SOBOTA CLAY CU14-12-2019r
 • – WTK Pabianice
 • – WTK Pabianice

 

9.Michał Nadała uczeń 8 klasy  SP 10

Najwyżej w tym roku Michał sklasyfikowany był na 43 miejscu w Polsce (na ponad 300 zawodników ) w swojej kategorii wiekowej.

singiel debel
Pabianice WTK Młodzików II miejsce I miejsce
  Szczawno-Zdrój MW Młodzików III miejsce I miejsce
Gorzów Wlkp. OTK Młodzików ćwierćfinał II miejsce

 

*WTK   Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny (pomimo nazwy startują zawodnicy z całej polski)

*OTK   Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny

*MW   Mistrzostwa Województwa

 

10.Mateusz Stusiński , absolwent  Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych

Jest w ścisłej kadrze Polski ,, Sprawni-Razem”.

W czerwcu na  Mistrzostwach Polski  ,,Sprawni – Razem” w Słupsku wywalczył  Mistrza  Polski w singlu i w deblu.

 

 1. Mateusz Szałek absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych

W czerwcu na  Mistrzostwach Polski  ,,Sprawni – Razem” w Słupsku wywalczył  Mistrza  Polski  w deblu.

 

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ LIGI TENISOWEJ

I miejsce    –   Klawiński         Sławomir

II miejsce   –   Zieliński           Mariusz

III miejsce  –  Zabłocki           Dariusz

 

 

Szczególnie gorąco dziękujemy Wojtkowi Skołozdrzemu za ogrom pracy  przy  turniejach dla dorosłych.

 

Wręczenie legitymacji nowym członkom GTT

 

Wylosowano dwa upominki  dla nowych członków.

 

Na zakończenie Prezes zaprosił Wszystkich gości   na poczęstunek i rozmowy o minionym roku tenisowym.

 

Galeria zdjęć: