Podsumowanie sezonu tenisowego 2014

W sobotę 29 listopada  w Miejskim Ośrodku kultury,  Zarząd Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego spotkał się z zawodnikami i miłośnikami tenisa ziemnego na podsumowaniu sezonu tenisowego 2014.

Po przywitaniu gości, Prezes GTT Wiesław Ławrowski  przedstawił krótkie sprawozdanie z działalności towarzystwa. Głównym zadaniem GTT jest szkolenie dzieci i młodzieży. W roku 2014 liczba szkolonych zawodników waha się między 160 a 185. Kolejnym zadaniem jest organizacja turnieji dla dzieci i młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Takich turnieji zorganizowano jednaście. Dwukrotnie goszczono kadrę województwa i Polski tenisistów „Sprawni Razem”  na zgrupowaniu przed mistrzostwami Polski i mistrzostwami Świata.

Na początku Sierpnia zawodnicy z GTT gościli swoich przyjaciół z Niemiec z zaprzyjaźnionego klubu tenisowgo Tenisverein Kettenkamp.  Była to jubileuszowa , 20 wymiana niemiecko – polska, która trwała 1 tydzień. W trakcie wymiany uczestnicy brali udział w ciekawych imprezach turystyczno – sportowych. Kulminacyjnym momentem był turniej tenisa ziemnego o puchar przecodni. Kolejny raz zawodnicy GTT okazali się lepsi. W 2014 roku przeprowadzono rozgrywki trzech lig tenisowych. Ligę pań , panów do 45 lat i oldbojów. Rozgrywki trwały od kwietnia do października w których uczestniczyło ok. 110 tenisistek i tenisistów.

Przedstawiono również plany na przyszły rok. Dalej będzie szkolona młodzież , zostaną zorganizowane 12 turnieji, kontynuowane będą rozgrywki lig tenisowych i w sierpniu 20 osób wyjedzie do nimiec na kolejną wymianę.Trenerzy Andrzej Kulhawik , Jarosław Blida i Maciej Kulchawik wręczyli 55 nowym adeptom tenisa ziemnego legitymacji członkowskich.

Dla najlepszych zawodników Kadry Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego Wiceprezes GTT Krzysztof  Ulikowski wręczył nagrody ufundowane przez towarzystwo dla Adrianny Klawinskiej, Adrianny Kluski, Mateusza Stusińskiego, Piora Tomaszewskiego, Remigiusza Dopierały, Bartosza Karbownika, Alana  Hapke, Bartosza  Radoszewskiego, Michała Osomanskiego i Jakuba Rozmusa.

Ostatnim punktem programu było podsumowanie lig tenisowych. Wśród pań  najlepszą okazała się Małgorzata Malska, drugie miejsce zajęła Edyta Bloda, trzecie Dorota Rzepecka, a tuż poza  podium stanęła Iwona Matulewicz. Najlepszym zawodnikiem do lat 45 był Bartosz Chmiel, drugi Mariusz Zieliński, trzeci Bogusław chmiel i czwarty Michał Papuszka. Ligę oldbojów wygrał Aleksander Kida przed Jerzym Szalą. Trzecie miejsce zajął Krzesztof  Klonowski , a czwarte Andrzej Chabik. Wszystkie wymienione osoby otrzymały puchary ufundowane przez głogowskie Towarzystwo tenisowe.

Po zakończeniu oficjalnej części podsumowania , uczestnicy spotkali się przy stołach z owocami, ciastkami i napojami, gdzie jeszcze przez prawie godzinę trwały dyskusje o Głogowskim tenisie.  

Galeria zdjęć: