Podsumowanie miksta rodzinnego

W sobotę od godzin 15.00 do godziny 21.00 na kortach ziemnych przy ul. Wita Stwosza odbył się turniej tenisa ziemnego par mieszanych tak zwanego miksta. Wymagane było , aby pary były rodziną. Najciekawszym zespołem był 8 letni Alan Hapke, który grał razem ze swoją ciocią, 14 letnią Julią Stefanów. Dla porównania najstarszy zawodnik miał lat 54.

O puchar ufundowany przez Głogowskiego Starostę, przy zmiennej pogodzie  rywalizowało 20 zawodników i zawodniczek. Eliminacje odbywały się w dwóch grupach. Gdzie każdy grał z każdym. Mecze były skrócone do jednego setu.  Po  rozegraniu 20 spotkań wyłoniono najlepsze cztery pary i organizator z ramienia Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zaprosił na pizzę, aby uczestnicy turnieju mogli zregenerować siły.

Po przerwie najlepsze pary przystąpiły do gier półfinałowych , a następnie do gry o pierwsze miejsce. Po dwóch godzinach najlepszą parą okazali się Grażyna i Bartek Radoszewscy (syn i matka), którzy w finale pokonali Annę i Bartka Karbowników (syn i matka). Natomiast w walce o trzecie miejsce Alan Hapke i Julia Stefanów ulegli swojemu trenerowi i jego żonie , Edycie i Jarosławowi Blidom.

Galeria zdjęć: