Otwarte Mistrzostwa Głogowa zakończone

W sobotę i niedzielę już kolejny raz Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. Turniej prowadzili sędzia międzynarodowy- Bartosz Chmiel i Wojciech Skołozdrzy.

Do turnieju przystąpiło 20 zawodniczek i zawodników w grze pojedynczej i 10 zawodników w grze podwójnej z Głogowa i okolic, z Zielonej Góry, z Lubina, i ze Sławy.  Pierwszego dnia, rozgrywki trwały od godziny 9.00 do 20.00. W niedzielę przy również pięknej pogodzie rywalizowano od godziny 9.00 do 20.00. Przez dwa dni rozegrano 42 spotkania.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Oliwia Saprun, drugie – Ewelina Nadała na trzecim uplasowała się Anna Białek (wychowanki GTT), wszystkie trzy z Głogowa. W Grze pojedynczej panów triumfował gość z Zielonej Góry – Mateusz Sęk, który po przegraniu pierwszego seta z Głogowianinem Bartoszem Chmielem, w drugim przy prowadzeniu 2 do 0 z powodu kontuzji Bartka, wygrał przez tak zwany krecz, trzecie miejsce zajął również gość z Zielonej Góry, Dominik Zamiatała. W śród panów powyżej 45 roku życia tryumfował  Wojciech Skołozdrzy, na drugim uplasował się Zdzisław Konieczny i na trzecim Andrzej Chabik, wszyscy z Głogowa. W deblu najlepszą parą okazała się Sęk i Nieśpiał z Zielonej Góry, na drugim Chmiel i Radoszewski z Głogowa, a na trzecim bracia Zamiatała, również z Zielonej Góry. Wszyscy wymienieni zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i bonami towarowymi ufundowanymi przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe i sklep sportowy „Sporting”.

 

Galeria zdjęć: