XII Mistrzostwa Głogowa

Po piątkowych opadach deszczu , nawet organizatorzy XII Otwartych Mistrzostw Głogowa w Singlu i XI w Deblu O Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, nie wierzyli, że w sobotę i niedziele uda się rozegrać turniej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu obsługi miejskich kortów przy ulicy Wita Stwosza 1 od wczesnych godzin porannych, już o godzinie 10.00 w sobotę, Bogdan i Bartosz Chmielowie (organizatorzy turnieju z ramienia Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego) mogli rozpocząć rozgrywki.

 

Do turnieju przystąpiło 9 pań i 15 panów w grze pojedynczej i 18 zawodników w grze podwójnej z Głogowa i okolic, z Zielonej Góry, ze Wschowy , a nawet z Berlina. Pierwszego dnia z przerwą na grilla , o którego zadbało GTT, rozgrywki trwały do godziny 21.00.

 

W niedzielę przy pięknej pogodzie rywalizowano od godziny 9.00 do 19.00. Przez dwa dni rozegrano 62 spotkania. W śród pań pierwsze miejsce zajęła Paula Chmiel, drugie – Ewelina Nadała (obydwie wychowanki GTT), na trzecim uplasowała się Edyta Blida. W Grze pojedynczej panów ponownie jak przed rokiem triumfował gość z Zielonej Góry – Dominik Zamiatała, który po zaciętej walce pokonał Głogowianina ,byłego zawodnika GTT Jakuba Tokarza, trzecie miejsce zajął brat zwycięzcy Michał Zamiatała. Najbardziej wyrównana i zacięta walka toczyła się w deblu. W finale po 2 godzinnej walce wygrała para Bogdan i Bartosz Chmiel ( ojciec i syn) pokonując parę z Zielonej Góry Marka Kufla i Michała Zamiatałę, w grze o trzeci miejsce zwyciężyła para Wojciech Skołozdrzy z Głogowa i Dominik Zamiatała z Zielonej Góry. Wszyscy wymienieni zostali uhonorowani pucharami , nagrodami rzeczowymi i bonami towarowymi ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa, sklepy sportowe ” Sporting” i „Atletic” oraz Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

 

Galeria: