Mistrzostwa Świata INAS w Tenisie w Bolton

Reprezentacja Polski ,,Sprawni –Razem” brała  udział w Mistrzostwach Światach  w Bolton w Anglii. Głównym celem działalności Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, czyli wśród uczniów oraz absolwentów szkół specjalnych. PTSS „Sprawni-Razem” jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS-FID) oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, którego jest współzałożycielem.

Polskę  reprezentowali: Agnieszka Krefta( Bytów), Kamila Grzebińska (Słupsk), Oskar Kosecki (Słupsk), Piotr Tomaszewski GTT Głogów oraz Andrzej Kulhawik (trener GTT) od kilku lat opiekujący się kadrą polskich tenisistów ,,Sprawni –Razem”.

Z Mistrzostw  każda z dziewczyn przywiozła  dla Polski po dwa brązowe medale zdobyte w deblu i w konkurencji drużynowej. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki  Belgii, a pierwsze miejsce zajęły Australijki.

Piotrek jak i Oskar znaleźli się tuż za podium, uznali wyższość Anglików, Australijczyków, Czechów, Francuzów.

Nasi zawodnicy wykazali się wielką determinacją i wolą walki w każdym meczu.

Po dwutygodniowym pobycie poza domem nasi zawodnicy dzielnie znieśli rozłąkę z rodziną i najbliższymi (tydzień na zgrupowaniu w Głogowie i tydzień w Bolton).

Graliśmy  na czterech kortach  krytych BOLTON ARENA. Do dyspozycji mieliśmy dodatkowy kort  do treningów i rozgrzewki oraz możliwość  korzystania z  masażu podczas zawodów. Każdego dnia zawodnicy mieli do rozegrania dwa mecze singlowe plus debla.

Oprócz rozgrywek tenisowych  nasi sportowcy uczestniczyli w turnieju w kręgle i w badmintona. Pierwsze miejsce  w kręglach zdobyła  Agnieszka, a w turnieju w badmintona  nasi chłopcy Oskar i Kamil także nie dali szans pozostałym wygrywając turniej.

Był to kolejny udany wyjazd reprezentacji Polski, za rok Mistrzostwa Świata w Paryżu. Andrzej Kulhawik

 

Galeria zdjęć: