Mistrzostwa Europy

Na Mistrzostwach Europy w Paryżu Mateusz Stusińki, zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, spisał się znakomicie startując pierwszy raz na zawodach o tak wysokiej randze zajmując 5 miejsce w singlu i mikście oraz 6 miejsce deblu.

W dniach 16-22 lipca w Paryżu odbyły się Europejskie Mistrzostwa INAS ,, Sprawni –Razem’’ w kilku dyscyplinach sportowych: kolarstwie, pływaniu, lekkiej atletyce, koszykówce i tenisie ziemnym.  Polskę w tenisie  reprezentowali: Natalia Babińska z Czerska, Kamila Grzebińska i Oskar Kosecki ze Słupska oraz Mateusz Stusiński z Głogowa pod kierunkiem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, od kilku lat opiekującego się kadrą Polski ,,Sprawni –Razem’’.

            Po tygodniowych zmaganiach w 30-stopniowym upale, dziewczyny wywalczyły w deblu pierwsze miejsce w grupie europejskiej i drugie miejsce w grupie światowej, gdzie przegrały tylko z Australijkami. Ten złoty medal  jest to najwyższy wynik  w historii tenisa ,, Sprawni- Razem’’ w deblu na arenach światowych ( w 2004 roku w Melbourne Dawid Kiedrowskim z Sopotu był pierwszy w singlu, a nasza zawodniczka z Głogowa Anna Berczyńka zdobyła brązowy madal).

W deblu panów Mateusz wraz Oskarem ostatecznie zajęli 4 miejsce.

W Miksie Natalia z Mateuszem zajęli 7 miejsce, Kamila z Oskarem 9 miejsce.

Wyniki naszych zawodników w singlu: Natalia Babińska – 5 miejsce, Kamila Grzebińska – 6 miejsce, Mateusz Stusiński – 5 miejsce, Oskar Kosecki 12 miejsce.

Ekipa nasza bardzo dzielnie zniosła kilkunastogodzinną podróż autokarem do Paryża i kilkugodzinny przejazd pociągiem do swoich miast. Była to bardzo wyczerpująca podróż dla tych młodych sportowców.

W trakcie pobytu, przy napiętym grafiku zawodów znaleźliśmy jedno popołudnie na krótkie zwiedzenie Paryża. Mieliśmy także okazję obejrzeć w towarzystwie francuzów w restauracji na kortach finał mistrzostw świata w piłce nożnej pomiędzy reprezentacją Francji i Chorwacji. Było to wielkie przeżycie jak również obejrzenie fety na ulicach Paryża.

Te Mistrzostwa Europy uważamy za bardzo udane zarówno pod względem sportowym i poznawczym.

W przyszły roku czeka nas wyjazd do dalekiej Australii na INAS Global Games w BRISBANE 2019.

Trener Andrzej Kulhawik

 

galeria zdjęć: