Międzyszkolny turniej tenisa ziemnego

Do godziny 17.00 w niedzielę trwał dwudniowy ” Międzyszkolny Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa”. Do rywalizacji w trzech kategoriach na kortach miejskich przy ulicy Wita Stwosz 1  przystąpiło 15 dwu lub trzyosobowych drużyn. Reprezentacje poszczególnych szkół mogły być mieszane i wiek dowolny. Zawody polegały na rozegraniu dwóch meczy pojedynczych i jeżeli był remis, rozgrywano grę podwójną, która wyłaniała zwycięzce. Zespoły ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych grały w grupach  każdy z każdym, natomiast szkoły  gimnazjalne w dwóch grupach  każdy z każdym, a wyłonione dwie najlepsze  drużny z każdej grupy o miejsca od pierwszego do czwartego.
 
Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła SP-Aslan (Bartosz Karbownik i Alan Hapke), drugie SP-14
(Michał Osomański i Weronika Skwarek), trzecie SP-12 (Mateusz Kudyk, Dagmara Lis i Linda Wysocka) i na czwartym miejscu uplasowała się SP-3 (Bartłomiej Kobus i Jędrzej Fukacz).
 
Najlepszą drużyną wśród szkół gimnazjalnych okazała się Reprezentacja Gimnazjum nr 2 drużyna A ((Patryk Kiemana i Szymon Rzepecki), drugie Gimnazjum z Kotli (Julia i Marcin Kurosz), trzecie Gimnazjum nr 2 drużyna B (Julia Stefanów , Paulina Jaszkiewicz i Hubert Kasprzak) i czwarte Gimnazjum Dwujęzyczne drużna B (Klaudiusz Kubiak i Błażej Jaskólski).
 
Szkoły ponadgimnazjalne reprezentowały tylko dwie drużny z Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Lepszym zespołem okazała się Magdalena Żmuda i Martyna Gruntkowska, które pokonały w dwóch singlach Elizę Świtałe i Marcina Piekielniaka.
Wszystkie wymienione drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Prezydenta Miasta Głogowa Pana Jana Zubowskiego.
 
Galeria zdjęć: