Mateusz drugi na Turnieju Tenisa Sprawni-Razem

Mateusz Stusiński  drugi na  Ogólnopolskim Turnieju Tenisa ,,Sprawni –Razem” w Kłodzku, 40 zawodników ze Słupska, Człuchowa, Czerska, Kłodzka, Polanicy  i Głogowa rywalizowało w Kłodzku w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa ,,Sprawni –Razem”. Z drugą lokatą z tej imprezy wrócił reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego i absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych  Mateusz Stusiński.

W finale Mateusz zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem Polski Adamem Muchą z Kłodzka i uległ po zaciętym meczu 3:6, 2:6.

– Wynik nie odzwierciedla dramaturgii tego meczu. Wymiany piłek po kilkanaście na jeden punkt – mówi trener Andrzej Kulhawik.

Inny reprezentant GTT Mateusz Stanik w grupie integracyjnej zajął drugie miejsce, uległ Damianowi Falkowskiemu ze Słupska 7/5 , 5/7, (10/12), obaj zagrali najdłuższy, trwajacy 2,5 godziny mecz.

W deblu Mateusz Stusinski i Oskar Kosecki ze Słupska zdobyli srebro.

Wyłoniono skład na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lipcu we Francji,. W 4-osobowym składzie znalazł się głogowianin Mateusz Stusiński. Trenerem kadry ,,Sprawni-Razem’’ jest Andrzej Kulhawik.

Galeria zdjęć: