Julia Kałamajka pierwsza, Piotrek Szczepanowski trzeci!

W dniu 10.12.2016 trójka zawodników GTT Julia Kałamajka, Piotr Szczepanowski i Adaś Łukasiewicz wzięli udział w mikołajkowym turnieju TOYOTA LUBIN CUP. W kategorii dziewcząt Julia zajęła pierwsze miejsce deklasując pozostałe rywalki i nie przegrywając żadnego meczu w grupie! Ze względu na mniejszą ilość osób, turniej dziewczynek zakończył się jedynie meczami grupowymi a poziom i zaciętość poszczególnych pojedynków był na b. wysokim poziomie. Ostateczne zwycięstwo Julia przypieczętowała zaciętym meczem z b. dobrze grającą Natalią Stępień (7:2 7:6)
Piotr Szczepanowski zajął trzecie miejsce przegrywając w całym turnieju jedynie z późniejszym vice liderem turnieju – odwiecznym rywalem Szymkiem Adamczykiem (mecz grupowy 6:8, 7:0, 3:5) oraz w półfinale ze zwycięzcą turnieju Piotrkiem Pączkowskim (7:1, 7:2). Sportową złość spowodowaną przegranym półfinałem Piotrek rozładował na bardzo zaciętym pojedynku ze znakomicie grającym Mateuszem Więcławkiem (7:5 7:3) zdobywając tym samym trzeci tytuł tenisowy w kolejnych granych turniejach
Znakomicie również w turnieju poradził sobie najmłodszy i najmniejszy w turnieju – Adaś Łukasiewicz. W pięciu meczach grupowych wygrał 2 pojedynki a z faworytami grupy nawiązał równą walkę i w zaciętych wymianach potrafił stawić mocny opór. O wysokim poziomie Adasia świadczą wyniki tych meczów – 4:7, 6:8 z Piotrkiem Szczepanowskim oraz 4:7, 4:7 z Szymkiem Adamczykiem
Adaś nie wyszedł niestety z grupy do dalszej fazy turnieju, jednak pokazał swoim starszym kolegom piękny tenis, charakter oraz to że już niedługo to on będzie faworytem niejednego turnieju.
Julia, zachęcona sukcesem w grupie czerwonej postanowiła wziąć udział w turnieju w wyższej kategorii. Niestety w turnieju głównym już na samym początku przegrała mecz z tenisistą który później zajął 3 miejsce. W zorganizowanym turnieju pocieszenia, dla osób które odpadły z głównego turnieju, Julia nie dała jednak żadnych rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie swoje mecze!
Naszym głogowskim zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych sukcesów!

Impreza była świetnie zorganizowana ze znakomitymi nagrodami dla każdego z zawodników. Nikt nie wyszedł z kortów ze smutną miną. W końcu to Mikołajkowe Zawody. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy udanej imprezy !

 

Galeria zdjęć: