Drugie miejsce na mistrzostwach świata

Na Mistrzostwach Świata w Vichy Francji  Mateusz Stusińki, zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, spisał się bardzo dobrze  o tak wysokiej randze zawodów, zajmując 15 miejsce w singlu, mikście 7 oraz 6 miejsce deblu.

W dniach 2-11 czerwca 2023 r  w mieście Vichy we Francji odbyły się  Mistrzostwa Świata ,, Virtus  ’ w kilku dyscyplinach sportowych:  pływaniu, tenis stołowy, lekkiej atletyce, koszykówce, piłce ręcznej  i tenisie ziemnym.  Polskę w tenisie  reprezentowali: Natalia Babińska z Czerska, Dorota Kostka, Kamil Wyskida oraz Mateusz Stusiński z Głogowa pod kierunkiem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, od kilku lat opiekującego się kadrą Polski ,,Sprawni –Razem”.  

               Po tygodniowych zmaganiach w 29-stopniowym upale, dziewczyny wywalczyły w deblu drugie  miejsce w grupie światowej, gdzie przegrały tylko z Francją w tej braku.

W deblu panów Mateusz wraz Kamilem  ostatecznie zajęli 6 miejsce.

W Miksie Dorota  z Mateuszem zajęli 7 miejsce.

               Ekipa nasza bardzo dzielnie zniosła kilkunastogodzinną podróż autokarem do Vichy  i kilkugodzinny przejazd pociągiem do swoich miast. Była to bardzo wyczerpująca podróż dla tych młodych sportowców.

Global Games 2023 r we Francji uważamy za bardzo udane zarówno pod względem sportowym i poznawczym.

                                                                                                                                     Trener Andrzej Kulhawik

 

Galeria zdjęć: