Dobry występ naszych młodych zawodników

W dniu 15 stycznia 2017 we Wrocławiu odbyła się II edycja turnieju WTA Oliwex Kids Cup w którym udział wzięli zawodnicy GTT: Julia Kałamajka i Piotr Szczepanowski. Debiutująca w tym turnieju Julia wygrała turniej w kategorii pomarańczowej (do 9l), natomiast Piotrek uzyskał w tej kategorii drugie miejsce oraz czwarte w kategorii czerwonej (do 8 lat) umacniając swoją pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Pośród dziewczynek Julia bez problemów wygrała wszystkie mecze (z Julią Słabą 7:3 7:5 oraz Weroniką Skowrońską 7:2 7:1) dostając się do głównej drabinki turniejowej bez straty seta. W ćwierćfinale spotkała się z Oliwią zwycięsko wygrywając 7:4 7:5. Największe problemy miała w półfinale z Alą Baraniak który to wygrała po dramatycznym pojedynku 7:3 2:7 5:2. Zwycięski finał to już koncert pięknej gry Julii która pokonała Malwinę Cegłę 7:4 7:0.

 

Piotrek w swojej pomarańczowej kategorii chłopców bardzo źle zaczął turniej przegrywając dwa pierwsze mecze z Antkiem Dujiczem 2:7 5:7 oraz Igorem Dziedziną 0:7 3:7. Były łzy, było zdenerwowanie i brak wiary we własną grę. Zwycięski trzeci mecz z Oliwierem Ścieszko 7:1 7:1 pozwolił mu jednak z pozycji „lucky loser” brać udział w głównym turnieju oraz pomógł odzyskać wiarę w siebie. I tu Piotrek ponownie spotkał się w ćwierćfinale z Antkiem którego pokonał po bardzo efektownym meczu 7:6 7:6. Półfinał to również wyśmienita gra Piotrka pokonującego Juliusza Mazurka 7:3 7:2. W finale Piotrek po wyczerpującym meczu przegrał z Igorem 1:7 6:7 osiągają swój życiowy sukces w tej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję że takie zdarzenie „od łez po finał” będzie dobrą szkołą dla naszego młodego sportowca i nauką że nie należy nigdy rezygnować w walce o zwycięstwo!

 

W kategorii czerwonej Piotrek bez problemów wyszedł z grupy i doszedł  do półfinału. Jednak zmęczenie wynikłe z ilości rozegranych poprzednio meczów nie pozwoliły mu na należytą koncentrację i skuteczność w wyniku czego uległ zawodnikowi z Wrocławia w trzech setach a w walce o IIIcie miejsce uległ Szymkowi Adamczykowi z Lubina, osiągając czwarte miejsce w turnieju w tej kategorii wiekowej.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.

 

Galeria zdjęć: