Bardzo dobre występy naszych tenisistów

W miniony weekend odbył się we Wrocławiu turniej Masters z cyklu Oliwex Kids Cup. Udział w turnieju mogła wziąć tylko najlepsza ósemka zawodników po całym cyklu. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe reprezentowali w kategorii pomarańczowej do lat 9: Michał Nadała, Julia Kałamajka i Piotrek Szczepanowski. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 4 osoby każda, zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Michał w swojej grupie wygrał wszystkie mecze awansując do półfinału, natomiast Piotrek wygrał tylko jeden mecz i ostatecznie zajął 5 miejsce w turnieju. W półfinale Michał pokonał Mateusza Falisz z Wrocławia 7/5 7/5, a w finale gładko rozprawił się z Marcelem Guzińskim z Jeleniej Góry 7/4 7/0, tym samym zwyciężając cały turniej.

Natomiast wśród dziewczynek Julka również wygrała wszystkie mecze w swojej grupie, w półfinale pokonała Alę Baraniak 7/2 7/4. W finale musiała jednak uznać wyższość faworytki całego turnieju i przegrała z Malwiną Cegła z Wrocławia 2/7 2/7 ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Piotrek wystąpił również w kategorii czerwonej do lat 8, w której zajął czwarte miejsce.

Był to bardzo udany turniej Masters we Wrocławiu dla Głogowian.

Nasi zawodnicy pokazali się jak z najlepszej strony. Przed nimi chwila wypoczynku i obozy tenisowe. Trenerzy  Jesteśmy zadowoleni z ich osiągnięć. Trenerzy Andrzej i Maciej Kulhawikowie.