30 jubileuszowa wymiana polsko-niemiecka

W dniach od 26 do 1 lipca odbyła się jubileuszowa 30 międzynarodowa wymiana młodzieży Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z młodzieżą z TV Kettenkamp w Niemczech. Przez ten czas ok. 1000 dzieci z Głogowa i Kettenkamp poznało kulturę, obyczaje, język oraz historię obu krajów.

Nasza wizyta przebiegała zgodnie z przygotowanym programem, który był bardzo bogaty i ciekawy. Jak zawsze odbył się turniej tenisowy, który po raz kolejny wygrali tenisiści z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z wynikiem 16:0 zdobywając jednocześnie puchar przechodni.

Odbyliśmy także szereg ciekawych spotkań. Jak zawsze młodzież z Niemiec goszczona była w głogowskich domach i mogła zapoznać się z naszą kulturą i językiem oraz z obyczajami panującymi w naszych domach. Wiele radości i wspólnej zabawy dały nam różne zajęcia, które przygotowano dla naszych gości.    W drugim dniu odbyła się wycieczka do Poznanie, gdzie skorzystaliśmy z basenów i atrakcji wodnych na Termach Maltańskich oraz zwiedziliśmy poznańską starówkę.

Piątek minął na rekreacyjno – sportowych zmaganiach. Dzień rozpoczęliśmy od gry terenowej w Paintball’a, a skończyliśmy w parku trampolin Jump Planet, gdzie poza trampolinami i torem przeszkód mogliśmy spróbować swoich sił na wrotkach. Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na kortach miejskich, gdzie rozegraliśmy cykliczny turniej tenisowy. Po rozgrywkach wybraliśmy się na miejskie baseny otwarte. Przedostatni dzień w Głogowie organizowany jest przez rodziny goszczące, które same decydują o tym, co chcą pokazać swoim gościom. Wieczorem w OK Parku spotkaliśmy się, by podsumować naszą wspólną wymianę. Organizator wymiany, Jarosław Blida, wręczył puchar zwycięskiej drużynie i zaprosił do wspólnej gry w kręgle.
Poniedziałkowy dzień minął na przygotowaniach do wyjazdu oraz pożegnań. Był to wspaniały czas z niezwykłymi ludźmi, który oficjalnie podsumowaliśmy w Sali Rajców głogowskiego urzędu miasta.

Gości przywitała Pani wiceprezydent Edyta Owczarek – Pręda, która zapoznała gości
z funkcjonowaniem urzędu miasta oraz podziękowała polskim i niemieckim organizatorom wymiany za budowanie mostów pomiędzy naszymi krajami. Niemieccy goście otrzymali od Pani wiceprezydent drobne upominki związane z miastem Głogowem.  Minione dni na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy także nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze wiele lat.

Serdeczne podziękowania dla fundacji polsko – niemieckiej oraz Prezydenta Miasta Głogowa
za sfinansowanie wszelkich kosztów wymiany. Z ramienia naszego klubu opiekunami młodzieży byli: Ewelina Nadała, Sandra Piotrowska-Zdyb, Anna Trochanowska oraz trener GTT Jarosław Blida. Serdeczne podziękowania dla opiekunów, że poświęcili swoje urlopy na opiekę nad gośćmi
i młodzieżą z naszego miasta.