25 jubileuszowa wymiana młodzieży

W dniach od 4 do 10 lipca odbyła się szczególna, bo jubileuszowa 25 międzynarodowa wymiana młodzieży naszego Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z młodzieżą z Kettenkamp w Niemczech.

Nasza wizyta przebiegała zgodnie z przygotowanym programem, który był bardzo bogaty i ciekawy. Jak zawsze odbył się turniej tenisowy, który po raz kolejny wygraliśmy 11:7 i zdobyliśmy puchar przechodni.

Odbyliśmy także szereg ciekawych spotkań i wizyt. wielkim przeżyciem była jazda na nartach wodnych. To niezwykle ciekawy sport, który sprawił nam wiele radości. Byliśmy także nad Morzem Północnym gdzie zobaczyliśmy po raz pierwszy odpływ i przypływ. Poznaliśmy zwierzęta morskie jakie zamieszkują te wody. Tydzień minął także na wspólnych zabawach integracyjnych, grach terenowych i sprawnościowych. Nawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie.

To był wspaniały czas z niezwykłymi ludźmi. Mieszkańcy Kettenkamp są bardzo otwarci, mili, serdeczni i przyjaźnie do nas nastawieni. Wracamy zachwyceni. Miniony tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy także nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze wiele lat. Serdeczne podziękowania dla Prezydenta miasta Głogowa, który ufundował prezenty i drobne upominki dla strony niemieckiej.

 

Galeria zdjęć: