Uroczyste podsumowanie sezonu GTT

foto (1) (Copy)

Pracą zarządu GTT od roku czasu kieruje Andrzej Kulhawik, funkcję wiceprezesa sprawuje Mirosław Żmuda, skarbnikiem jest Tomasz Wojciechowski, sekretarzem Danuta Ławrowska. Prace zarządu wspomagają pozostali członkowie: Ewelina Nadała, Damian Szczepanowski, Arkadiusz Kaczor, Sławomir Klawiński, Kulhawik Maciej, Jarosław Blida.

 

Pracę szkoleniową w klubie realizuje 3 trenerów: Andrzej Kulhawik, który równocześnie jest także trenerem reprezentacji Polski „Sprawni Razem”, Jarosław Blida i  Maciej Kulhawik.

 

Podstawowym zadaniem GTT jest szkolenie  dzieci i młodzieży. W przeciągu 26 lat funkcjonowania klubu udało nam się zwalczyć stereotyp, że tenis jest sportem elitarnym. Ilość dzieci i młodzieży przeszkolonych w tym okresie wybitnie świadczy o tym, że tenis jest już sportem masowym. Jesteśmy najliczniejszym w naszym mieście po piłce nożnej klubem pod względem ilości zawodników. W mijającym roku ich liczba wahała się między 150 a 160 zawodniczek i zawodników.

Głównymi imprezami w tym roku były turnieje tenisa ziemnego oraz tenisowa wymiana młodzieży.

Zorganizowaliśmy 12 różnorodnych turniejów dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, w tym kolejne otwarte mistrzostwa Głogowa oraz turniej dla całych rodzin.

Dwukrotnie gościliśmy kadrę Polski „Sprawni Razem” pod kierownictwem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, która przygotowywała się w Głogowie przed Mistrzostwami Polski Kłodzku  oraz przed Mistrzostwami Europy w Paryżu. Nasi kadrowicze przywieźli z Francji 2 brązowe medale w deblu i wysokie 5 miejsce Mateusza Stusińskiego w singlu.

W lipcu bieżącego  roku gościliśmy kolejny raz grupę dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z niemieckiego Kettenkamp. W programie wymiany były spotkania integracyjne oraz ciekawe imprezy turystyczno-sportowe. Nad dobrą atmosferą i atrakcyjnością programu czuwał tradycyjnie trener Jarosława Blida oraz rodzice dzieci uczestniczących w wymianie, którym gorąco dziękujemy. W trakcie tygodniowego pobytu  kulminacyjnym punktem wymiany jest zawsze turniej o puchar przechodni, który tym razem pozostał w Głogowie. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa 25-ta wymiana.

Oprócz szkolenia dzieci i organizacji turniejów GTT prowadzi  rozgrywki amatorskiej ligi tenisowej panów do 45 roku życia, ligi oldbojów oraz ligi kobiet, w których uczestniczyło około  30 zawodniczek i zawodników. Rozgrywki trwały od maja do końca września .Odpowiedzialny za prowadzenie ligi jest członek zarządu GTT Sławomir Klawiński. Będziemy mieli dzisiaj okazję poznać najlepszych amatorów wśród dorosłych tenisistów.

W tym roku Andrzej i Maciej Kulhawikowie zakończyli  inwestycję budowy trzeciego kortu krytego na terenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie . Dzięki nowej profesjonalnej, pełnowymiarowej nawierzchni podniosły się warunki  i jakość szkolenia zawodników oraz możliwość rozgrywania sparingów oraz organizowania turniejów w okresie jesienno-zimowym.

Coraz więcej dzieci i młodzieży , a także dorosłych chce szkolić się w grze w tenisa ziemnego. W roku 2019 r. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe  nie zamierza zwalniać tempa.

W 2018 roku pozyskaliśmy środki  z budżetu Gminy Miejskiej Głogów na wynajem obiektów sportowych w Chrobry Głogów SA  w kwocie 57.000 zł oraz na cele merytoryczne 23.000 zł . Głogowskie Towarzystwo Tenisowe również pozyskuje środki finansowe we własnym zakresie na cele statutowe z następujących źródeł :

  1. składki członkowskie,
  2. wpłaty rodziców na szkolenie dzieci i młodzieży,
  3. dotacja pozyskana na wymianę międzynarodową z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
  4. wpisowe na turnieje dla dorosłych,
  5. przychody z OPP ( 1% ).
  6. nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep „Atletic” Krzysztofa Klonowskiego oraz hurtownię Babolat.

 

Mamy nadzieję , że w przyszłym roku pozyskane kwoty przez GTT nie ulegną zmianie co pozwoli nam na realizację planów na 2019 rok.

OSIĄGNIĘCIA  SPORTOWE ZAWODNIKÓW GŁOGOWSKIEGO TOWARZYSTWA TENISOWEGO

w 2018 roku

 ADAMCZAK STANISŁAW   lat 8, trenuje 4 lata, Uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym roku wygrał jeden turniej w Lesznie, oraz jeden raz zajął także w Lesznie II miejsce. Dwukrotnie był tuż za podium z czwartym miejscem na turniejach w Lubinie i Zielonej Górze.

SZCZEPANOWSKI MARCIN. lat 8, trenuje 3 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kategorii do lat 8 plasując się w pierwszej ósemce; dwukrotnie zajął 5 miejsce w Lubinie i Szczawnie, trzykrotnie startował we Wrocławiu plasując się na 6, 8 i 9 miejscu oraz w Zielonej Górze, gdzie zajął 7 miejsce.

ŁUKASIEWICZ ADAM  lat 9, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

Startował w kilkunastu turniejach trzykrotnie stając na najwyższym podium w Zielonej Górze i dwukrotnie w Szczawnie Zdrój. Na podium stawał jeszcze pięć razy zajmując czterokrotnie drugie lokaty w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój oraz 3 miejsce w Lubinie. Na turnieju we Wrocławiu zajmując piąte miejsce.

MAZUR DANIEL  lat 9, trenuje 4 lata, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W tym sezonie próbował swoich sił na turniejach okręgowych plasując się pięciokrotnie w pierwszej piątce; osiągnął II miejsce w Lesznie, III miejsce w Zielonej Górze, IV miejsce w Lubinie i V miejsce w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

ŁĘSKA KAMILA lat 9, trenuje od 4 lat, Uczennica Szkoły Podstawowej „ Aslan”

W tym sezonie plasowała się pięciokrotnie w pierwszej piątce; dwa razy 2 miejsce w Zielonej Górze i Szczawnie Zdrój,  dwukrotnie 3 miejsce w Szczawnie Zdrój i Poznaniu, V miejsce w Zielonej Górze.

KAŁAMAJKA JULIA,  wiek: 10 lat, trenuje 4 lata, uczennica  Szkoły Podstawowej Nr

W tym roku na turniejach poza Głogowem trzykrotnie stała na podium osiągając dwukrotnie 2 miejsce w turnieju Mc Donald’s Kids Cup we Wrocławiu oraz 3 miejsce w turnieju OLIMPIJSKI KIDS CUP BY HEAD także we Wrocławiu.

NADAŁA MICHAŁ   lat 10, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10.

W roku 2018 wziął udział w kilkunastu turniejach stając osiem razy na najwyższym stopniu podium.

Wygrał w klasyfikacji generalnej cyklu turniejów Mc Donald’s  Kids Cup we Wrocławiu w tym 3 turnieje klasyfikacyjne.

Pierwsze miejsca zdobywał także dwukrotnie na turniejach w Zielonej Górze.

Ogromny sukces osiągnął w wyższej kategorii wiekowej do lat 12 w Szczawnie Zdrój wygrywając turniej deblowy.

SZCZEPANOWSKI PIOTR  lat 10 , trenuje od 5 lat, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14

W sezonie 2018 dwukrotnie zajął 2 miejsce w turniejach z cyklu WTA Mcdonalds Kids Cup we Wrocławiu oraz 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tego turnieju.  Zdobył również 3 miejsce w Zielonej Górze, 4 miejsce w Szczawnie Zdrój i 5 na turnieju Olimpijski Club Cup by Head we Wrocławiu.

HAPKE  ALAN  lat 12, trenuje od 7 lat, uczeń Szkoły Podstawowej „Aslan”

Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 64 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12.

W tym sezonie trzykrotnie stał na podium: 3 miejsce w turnieju WTK we Wrocławiu,  3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w singlu i 2 miejsce w deblu.

ROZMUS JAKUB  lat 12, trenuje od 6 lat, uczeń Szkoły Podstawowej w Serbach

W turniejach tegorocznych raz osiągnął najwyższe podium w Audi Kids Cup w Lubinie.

Trzykrotnie plasował się na 2 miejscu w singlu w Lubinie, w Szczawnie Zdrój i w Legnicy oraz raz w deblu.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska oraz na turnieju w Przytoku  zajął 5 miejsce.

Zawodnik sklasyfikowany obecnie na 92 miejscu w Polsce w kategorii do lat 12.

KLUSKA ADRIANNA  lat 14,  trenuje od 8 lat, uczennica  Szkoły Podstawowej SP3

Jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest wygranie w tym roku prestiżowego turnieju Champions Bowl – Umag w Chorwacji z udziałem zawodników z całego świata.

Wygrała także 3 turnieje w Niemczech: w Crimmitschau, Gottingen i w Dreźnie oraz

3 turnieje krajowe: dwukrotnie we Wrocławiu i w Szczawnie Zdrój.

Zawodniczka sklasyfikowana na 105 miejscu w Polsce w kategorii do lat 14.

STUSIŃSKI MATEUSZ  – trenuje od 7 lat, absolwent  Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych,  jest w ścisłej kadrze Polski,, Sprawni-Razem”. W czerwcu na  Mistrzostwach Polski  ,,Sprawni – Razem” w Kłodzku wywalczył  wicemistrzostwo Polski w singlu i w deblu.

W lipcu na Mistrzostwach Europy w Paryżu  Mateusz spisał się znakomicie startują pierwszy raz na zawodach o tak wysokiej radze zajmując 5 miejsce w singlu i mikście oraz 6 miejsce w deblu.

PODSUMOWANIE AMATORSKIEJ LIGI TENISOWEJ

 

Najlepszymi zawodniczkami w roku 2018 zostały:      

I miejsce – Radoszewska Grażyna

II miejsce – Bartczak Dorota   

III miejsce Kopczyńska Lidia

IV miejsce – Koziar Ewelina                                                                              

Panowie do 45 lat  

I miejsce –    Zieliński      Mariusz

II miejsce –   Klawiński  Sławomir

III miejsce –  Zabłocki  Dariusz

IV miejsce –  Sławiński Borys

 

Oldboje

I miejsce –   Kida         Aleksander

II miejsce –  Szala    Jerzy

III miejsce – Adamowicz  Wojciech

IV miejsce – Dziadulewicz  Grzegorz

 

Podziękowanie sponsorom

Rodzice , Gmina Miejska Głogów , Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, sklep sportowy „Atletic” ,   podatnicy oddający 1% podatku.

 

Wręczenie legitymacji nowym członkom GTT

Losowanie nagród dla nowych członków.

 

Galeria zdjęć: