Udany występ na turnieju Przewaga Przysiężnego

Michał Nadała drugi, Laura Osomańska trzecia i Piotr Szczepanowski czwarty na Turnieju ,,Przewaga Przysiężnego” w Legnicy. W dniu 1.04.2017 w Legnicy odbył się czwarty i ostatni turniej w tenisa ziemnego „Przewaga Przysiężny” kończący się podsumowaniem klasyfikacji generalnej po całym cyklu. W turnieju tym, w kategorii do lat 9 brali udział dwaj członkowie GTT – Michał Nadała (1szy raz na tym turnieju) oraz Piotrek Szczepanowski (8my w klasyfikacji generalnej po trzech turniejach). Nasi zawodnicy, w ciężkich warunkach (granie w zamkniętej hali przy wysokiej temperaturze) świetnie rozegrali mecze grupowe. Michał wygrał wszystkie swoje mecze tracąc tylko 1 gema, natomiast Piotr przegrał tylko 1 mecz – z przyszłym zwycięzcą zarówno turnieju jak i klasyfikacji generalnej – Mikołajem Wojewódzkim. Niestety nasi głogowianie musieli zmierzyć się ze sobą w półfinale gdzie Michał pokonał swojego klubowego kolegę  – Piotra 6:3. Finał oraz mecz o 3-cie miejsce okazał się jednocześnie walką pomiędzy dwoma miastami – Legnicą i Głogowem, z której niestety zwycięsko wyszli adepci legnickiej szkółki TOP TEAM.  Wspomniany Mikołaj Wojewódzki pokonał Michała 6:2, natomiast inny legnicki zawodnik Mateusz  Więcławek  pokonał Piotrka 6:3. W obu przypadkach o przegranych naszych zawodników niestety ale zaważyły nie umiejętności techniczne, których im nie brakowało lecz zdenerwowanie, które w decydujących momentach nie pozwalało im na skuteczną grę. Jest pocieszające iż Michał jak i Piotrek trenują razem ,i w dalszej perspektywie rozwoju sportowego to dobry prognostyk na dalsze sukcesy tych dwóch zawodników.

Ostatecznie Michał w tym turnieju zajął 2 miejsce, natomiast Piotr 4. W klasyfikacji generalnej Piotrek dosłownie otarł się o podium (brakło właśnie wygranej w tym ostatnim meczu) zajmując na 19 osób biorących udział w tym cyklu turniejów wysokie bo aż 4 miejsce! Michał w tej klasyfikacji zajął 7 miejsce, co również jest wysoką lokatą, zwłaszcza że tylko raz wziął udział w turniejowych zmaganiach.  W niedzielę wystąpiła w kategorii zielonej do lat 10 Laura Osomańska i w bardzo ładny stylu po meczach każda z każdą wywalczyła w turnieju III miejsce i w klasyfikacji końcowej też III miejsce. Serdeczne gratulacje dla naszych tenisistów.