XIII mistrzostwa Głogowa w tenisie ziemnym

W sobotę i niedzielę już 13 raz Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. Turniej prowadzili Bogusław i Bartosz Chmielowie. Do turnieju przystąpiło 12 pań i 37 panów w grze pojedynczej i 60 zawodników w grze podwójnej z Głogowa i okolic, z Zielonej Góry, z Góry, z Lubina, z Polkowic, ze Wschowy , a nawet z Berlina.  Pierwszego dnia, rozgrywki trwały od godziny 9.00 do 22.00. W niedzielę przy pięknej pogodzie rywalizowano od godziny 9.00 do 20.00. Przez dwa dni rozegrano 64 spotkania.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Paula Chmiel, drugie – Karolina Lipińska (obydwie wychowanki GTT), na trzecim uplasowała się Edyta Blida, wszystkie trzy z Głogowa. W Grze pojedynczej panów ponownie jak przed rokiem triumfował gość z Zielonej Góry – Michał Zamiatała, który po zaciętej walce pokonał byłego Głogowianina mieszkającego obecnie w Berlinie, Piotra Kardasia , trzecie miejsce zajął Gość ze Sławy, Marcin Masłowski. W śród panów powyżej 45 roku życia tryumfował  Janusz Cichoński z Lubina, na drugim Wojciech Skołozdrzy z Głogowa i na trzecim Aleksander Kida, również  z Głogowa. Najbardziej wyrównana i zacięta walka toczyła się w deblu. W finale po 2 godzinnej walce wygrała para z Zielonej Góry Marek Kufel i Michał Zamiatała pokonując parę z Głogowa Bogdana i Bartosza Chmielów ( ojciec i syn)  , w grze o trzeci miejsce zwyciężyła para Wojciech Skołozdrzy i Michał Adamczak z Głogowa.  Wszyscy wymienieni zostali uhonorowani i nagrodami rzeczowymi  ufundowanymi przez Pana Prezydenta Miasta Głogowa i sklep sportowy „Atletic” oraz pucharami ufundowanymi przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.