Pracowity weekend

Bardzo pracowicie spędzili ostatni weekend młodzi zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. Skrzaty (zawodnicy do lat 12) rywalizowali we Wrocławiu na kortach KTT, którego wychowankiem jest m.in. Michał Przysiężny.

W turnieju singlowym żadnych szans swoim rywalkom nie dała Adrianna Kluska. Rozstawiona z dwójką nasza zawodniczka po wolnym losie w pierwszej rundzie w kolejnych odprawiła kolejno Amelię Stochniał (AZS AWF Wrocław) 6:1, 6:2, Marię Wojtaszczyk (Atak Łódź) 6:1, 6:0, Malwinę Edyk (KT Start Łódź) 6:0, 6:2 i w finale turniejową jedynkę Julię Wartecką (Olimpia Poznań) 6:2, 6:3.

W turnieju singlowym chłopców z dobrej strony pokazali się Alan Hapke oraz Kuba Rozmus. Obaj dotarli do ćwierćfinałów. Alan po bardzo zaciętym meczu przegrał z turniejową jedynką Odo Czaprackim (Olimpia Poznań) 5:7, 6:7(4), a Kuba przegrał z późniejszym finalistą – Marcinem Śrutwą z Top Tenis Lubin 4:6, 2:6. W turnieju deblowym młodzi głogowianie grając ze sobą w parze zaliczyli półfinał ulegając późniejszym triumfatorom turnieju.

Najmłodsi tenisiści rywalizowali z kolei w Legnicy gdzie rozpoczął się jeden z najsilniej obsadzonych turniejów w tych kategoriach wiekowych w Polsce – Kubot Kids Cup. Na największe brawa zasłużył Michał Nadała, który zwyciężył w grupie pomarańczowej pokonując w finale Michała Wojewódzkiego z Legnicy 6:3. W kat. do lat 8 trzecie miejsce zajął Adam Łukasiewicz, a wśród chłopców do lat.10 wysokie czwarte miejsce wywalczył Hubert Wyrozumski.

Te wyniki pokazują, że zdolnej tenisowej młodzieży w Głogowie nie brakuje, a ciężka praca trenerów i samych dzieci zaczyna przynosić coraz lepsze efekty.