Podsumowanie sezonu 2015

W sobotę 21 listopada  w Miejskim Ośrodku kultury,  Zarząd Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego spotkał się z zawodnikami i miłośnikami tenisa ziemnego na podsumowaniu sezonu tenisowego 2015.

Po przywitaniu gości , Prezes GTT Wiesław Ławrowski  przedstawił krótkie sprawozdanie z działalności towarzystwa.  Podstawowym zadaniem GTT jest szkolenie  dzieci i młodzieży. W tym roku ich liczba waha się między 165 a 185 zawodniczek i zawodników.

Głównymi imprezami, które zorganizowaliśmy były  turnieje tenisa ziemnego. Zorganizowaliśmy ich  jedenaście. Były  to rozgrywki jedno lub dwudniowe dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz dla całych rodzin.

Dwukrotnie Głogowskie Towarzystwo Tenisowe gościło tenisistów „Sprawni Razem”. Pod kierownictwem trenera GTT Andrzeja Kulhawika, przed Mistrzostwami Polski na zgrupowaniu w Głogowie szkoliła się kadra województwa  dolnośląskiego , a przed rozgrywkami Global Games w Ekwadorze – kadra  Polski.

W sierpniu 2015 roku pod opieką trenera GTT Jarosława Blidy, 20 członków GTT udało się do Niemiec na 21 międzynarodową wymianę dzieci i młodzieży. Nasze spotkania na przemian odbywają się  w Niemczech i w Polsce. W trakcie wymiany byliśmy goszczeni u przyjaciół  w niemieckich rodzinach i uczestniczyliśmy w ciekawych imprezach turystyczno-sportowych (zabawy na polu golfowym, wizyta na lotnisku sportowym, jazda na nartach wodnych na specjalnym wyciągu, korzystanie z urządzeń w lunaparku i  zwiedzanie ZOO) .  Kulminacyjnym punktem wymiany był turniej  o puchar przechodni , który wygraliśmy,

Kolejnym zadaniem wykonanym przez GTT było przeprowadzenie  rozgrywek ligi tenisowej panów do 45 roku życia, ligi oldbojów oraz ligi kobiet, w których uczestniczyło około 90 zawodników i zawodniczek. Rozgrywki trwały od połowy kwietnia i skończyły się 30 października . Poza  wkładem organizacyjnym  , GTT ponosi tylko koszty związane z zakupem pucharów dla najlepszych zawodników w każdej grupie.

W roku 2016 Głogowskie Towarzystwo Tenisowe  nie zamierza zwalniać tempa. Coraz więcej dzieci i młodzieży , a także dorosłych chce szkolić się w grze w tenisa ziemnego. Jeszcze w tym roku Andrzej I Maciej Kulhawikowie zakończą inwestycję budowy dwóch hal tenisowych na terenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, a przyszłym roku może zostanie wybudowany piąty kort na terenie głogowskich obiektów sportowych . Dzięki temu w następnym roku będzie  mogła się zwiększyć ilość szkolonych dzieci i młodzieży.

Głównymi imprezami organizowanymi przez GTT , jak zawsze ,będą w przyszłym roku  turnieje tenisa ziemnego, których planujemy zorganizować  dwanaście. Będą  to rozgrywki jedno lub dwudniowe dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz dla całych rodzin.

W przyszłym roku zorganizujemy 22 wymianę polsko-niemiecką dzieci i młodzieży. Tym razem to my będziemy gościć niemieckich przyjaciół . Według wstępnych ustaleń wymiana odbędzie się  na początku lipca 2016 roku. W trakcie wymiany  planujemy ciekawe imprezy turystyczno-sportowe.   I  jak zwykle kulminacyjnym punktem będzie turniej  o puchar przechodni .

Kolejnym zadaniem GTT jest przeprowadzenie  rozgrywek ligi tenisowej do 45 roku życia, ligi oldbojów, ligi kobiet ,w których uczestniczy około 90 zawodników i zawodniczek. Rozgrywki będą  trwały  od połowy kwietnia do połowy października , w trzech edycjach.

Trenerzy Andrzej Kulhawik i Jarosław Blida wręczyli 30 nowym adeptom tenisa ziemnego legitymacji członkowskich. Dla najlepszych zawodników Kadry Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego Skarbnik GTT Juliusz Osomański wręczył nagrody ufundowane przez GTT i sklep sportowy „Atletik”  dla najlepszych zawodników.

OSIĄGNIĘCIA  SPORTOWE ZAWODNIKÓW GŁOGOWSKIEGO TOWARZYSTWA TENISOWEGO W 2015 roku

TOMASZEWSKI PIOTR absolwent Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie .(10 lat trenuje) Jest w ścisłej Kadrze Polski,, Sprawni-Razem”. Mistrzostwa Polski w Tenisie ,,Sprawni-Razem” w Głogowie w kategorii „OPEN ” wywalczył   Mistrz Polski Spr-Raz na rok 2015r. Piotr jak i Mateusz uczestniczył w zgrupowaniu Kadry Polski przed Global Games do Ekwadorze .Lecz pojechały tylko dwie kobiety dla chłopców już zabrakło funduszy.

STUSIŃSKI MATEUSZ  (4 lata trenuje) 3 klasa zawodowa – uczeń Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych  Jest w ścisłej Kadrze Polski,, Sprawni-Razem”. W Mistrzostwach Polski ,,Sprawni – Razem” w Głogowie wywalczył  w-ice Mistrzostwo Polski na rok 2015Piotr jak i Mateusz uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Polski przed Global Games do Ekwadoru .Lecz pojechały tylko dwie kobiety dla chłopców na wyjazd  zabrakło funduszy.

KLUSKA    ADRIANNA ( od 5 lat trenuje) uczennica SP-3. Czołowa zawodniczka klubu GTT w swojej kategorii.       W Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Ścięgnach koło Karpacza Ada  zdobyła wysokie III miejsce.                 W Turnieju z cyklu KUBOT CAP do lat 10 zdobyła III miejsce. W ostatnim Turnieju na podsumowanie KUBOT CUP do lat 10, Ada w ogólnej klasyfikacji generalnej zajęła IV miejsce. III miejsce w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska – Ścięgny.

BŁAŻEJEWSKI   DARIUSZ ( 5 lat trenuje) gim.nr.2. W Pile w turnieju BABOLAT TOUR do lat 14 wywalczył III miejsce. W turnieju GRAND PRIX w Pile do lat 14 Darek tym razem okazał się najlepszy i stanął na najwyższym podium. W Złotowie  w turnieju z cyklu EURO ECO FESTIWAL do lat 14 Darek zdobył I miej.

NOWIŃSKI RAFAŁ  (5 lat trenuje)  dojeżdża  na treningi ze Wschowy na OTWARTYM  TURNIEJU w Lesznie do lat 16  Rafał  stanął na najwyższym podium. W Turnieju Otwartym we Wschowie Rafał ponownie stanął na najwyższym podium.

RADOSZEWSKI BARTOSZ (9 lat trenuje) uczeń III klasy w III – LO w Głogowskie.W Złotoryj na Dolnośląskich Mistrzostwach Juniorów Bartek zdobył brązowy medal w singlu,a w deblu razem z kolegą klubowym Dopierałą Remigiuszem zdobyli wice mistrzostwo. Następny sukces Bartka to zwycięstwo w dużym turnieju  w Niemczech w Zwikału MERCEDES CUP i również w Zwikau wygrał w turnieju rankingowy