Podsumowanie nocnego turnieju

Tak jak tydzień wcześniej, gdy rozgrywano Turniej Międzyszkolny Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Głogowa, opady deszczu   przeszkodziły w piątek rozpocząć  X Nocny Turniej Deblowy im. Andrzeja Vogta i XII Turniej Singlowy Pań. Analogicznie do poprzedniego tygodnia rozgrywki przeniesiono na następny dzień . W sobotę o godzinie 18.00, przy względnej pogodzie, korty przy ulicy Wita Stwosza zapełniły się tenisistami i tenisistkami, którzy zaczęli zmagania o puchary od pierwszego do czwartego miejsca, ufundowane przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Panie w 2 grupach grały każda z każdą . Dwie najlepsze z każdej grupy, na przemian, grały półfinały, a następnie jedynki finał, a dwójki o trzecie miejsce. O godzinie pierwszej w nocy, najlepszą panią okazała się Bożena Ławrowska, która pokonała Jwonę Matulewicz, trzecie  miejsce zajęła Lidia Kopczyńska, która w dwóch setach wygrała z Elżbietą Stępień. W turnieju deblowym panów, zgodnie z tradycją, pary tworzy się przed samym turniejem. Ze wszystkich zawodników wybiera się grupę silniejszą, do której  dolosowuje  się pozostałych zawodników. W ten sposób rozgrywki są w miarę wyrównane. Panowie poza tym , że grali w parach, grali dokładnie  tym samym systemem jak panie. I tak w meczu o trzecie miejsce para Wojciech Skołozdrzy i Krzysztof Ulikowski  okazała  się lepsza od pary Wiesław Ławrowski i Piotr Piechowiak. Natomiast finał wygrała para Michał Adamczak (były zawodnik GTT) i Grzegorz Dziadulewicz. Po  bardzo zaciętym ,  trzy setowym spotkaniu , wyżej wymienieni pokonali parę –  Bartosz Chmiel (także były zawodnik GTT) i Piotr Króżycki. Jak zwykle atmosfera zawodów była bardzo  przyjemna, a Głogowskie Towarzystwo  Tenisowe, poza pucharami, piłkami i kortami, zadbało o żołądki uczestników.  O godzinie 22.00 zamówiło dla wszystkich smaczne pizze. Za tydzień zapraszamy  na ostatni już w tym roku turniej  „Zakończenie Sezonu” . Odbędzie się on  w dniach 28  i 29 września na kortach przy ul. Wita Stwosza 1 , w kategoriach dziewcząt i chłopców do lat 14 i dziewcząt i chłopców do lat 18. Zapisy 28 września – chłopcy od 8.45 do 9.00, natomiast dziewczęta tego samego dnia od 13.45 do 14.00. Dla czterech najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej grupie Prezydent Miasta Głogowa ufundował puchary i dyplomy, a o resztę zadbają organizatorzy z ramienia Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.