Michał Przysiężny w Australian Open 2014.

Michał  zapisał się w historii polskiego tenisa. Wychowanek Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wygrał w I rundzie Australian Open z Horacio Zeballosem. Polak imponował serwisem w tym pojedynku. Posłał aż piętnaście asów i nie popełnił ani jednego podwójnego błędu. Tenisistom przyszło się zmierzyć w koszmarnych warunkach pogodowych. Termometry w Melbourne w cieniu pokazywały 40 stopni Celsjusza. Polak od początku atakował i pierwszego seta wygrał 6:3. Aby rozstrzygnąć drugą partię – potrzebny był tie break. Rywal Michała prowadził już 2:0 i 4:2. Potem jednak Przysiężny zdobył pod rząd pięć punktów i prowadził już w setach 2:0. Partię numer trzy głogowianin wygrał 7:5 i po raz pierwszy w karierze mógł się cieszyć z wygranego meczu na kortach Melbourne Park. Był to setny wygrany mecz w historii polskiego męskiego tenisa w Wielkim Szlemie w Erze Otwartej.

W kolejnej rundzie głogowianin zagra ze Stephanem Robertem. Francuz pokonał wcześniej w trzech setach Słoweńca Aljaza Bedene. Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym pojedynku za Naszego Michała.