Mateusz Stusiński i Piotr Tomaszewski na podium

Mateusz Stusiński i Piotr Tomaszewski na podium w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa ,,Sprawni –Razem” w Kłodzku. W Dniach 9-11.06.2017 w Kłodzku odbył się  Ogólnopolski Turniej w Tenisie ,, Sprawni-Razem”

Uczestniczyło w nim 45 uczestników mistrzostw ze Słupska, Człuchowa, Czerska, Kłodzka, Polanicy i Głogowa. Głogów reprezentowali: uczeń i absolwenci ZPSW, zawodnicy GTT: Mateusz Szajek, Mateusz Stusiński, Piotr Tomaszewski.

W sobotę turniej przerywano dwa razy i przenoszono gry do hali ze względu obfite opady deszczu, lecz w niedzielę półfinały i finały odbyły się już, na kortach odkrytych.

W finale Mateusz Stusinski nie obronił tytułu z przed roku uległ (powracającemu po trzech latach przerwy byłemu kilkakrotnie Mistrzowi Polski Adamowi Musze z Kłodzka ) 5/7.

Natomiast Piotr Tomaszewski zajął trzecie miejsce po ładnym meczu 6/3 z Oskarem Koseckim ze Słupska. Należy wspomnieć o wydarzeniu, dnia gdzie Piotr w meczu o wejściu do finału z Adamem Muchą wygrywał 5/1 i przegrał 5/7. Nasz trzeci zawodnik Mateusz Szajek w singlu wywalczył 5 miejsce. W deblu nasza para Mateusz Stusinski  i Piotr Tomaszewski  zdobyła złoty medal. Był to kolejny bardzo dobry występ naszych zawodników. Piotr jak i Mateusz mają szanse na wyjazd do Paryża na Mistrzostwa Świata INAS w 2017. Był to kolejny udany wyjazd pod względem sportowym jak i poznawczy. Trener Andrzej Kulhawik.