Dobry występ Ady w Niemczech

Cztery zawodniczki, które odniosły najwięcej zwycięstw w niemieckim, zimowym cyklu turniejów Steffi-Graf-Jugendserie U12 Winter 2015/16 zakwalifikowały się do turnieju masters, który w miniony weekend został rozegrany w Dreźnie. Wśród nich znalazła się jedenastoletnia zawodniczka GTT Głogów – Adrianna Kluska, która zwyciężała 2 razy i raz zajęła 3 miejsce.

W pierwszym meczu, który dawał przepustkę do finału, na drodze naszej zawoodniczki stanęłą rozstawiona z 1 Klara Schmitt z TC BW Dresden Blasewitz. Pierwszy set padł łupem Niemki 6:3. Ada rozpoczęłą prawdziwą walkę w drugiej partii, przy stanie 2:4 wygrywając 3 kolejne gemy, na 5:4. Ostatecznie zwyciężyła w tym secie 7:6 (8:6). W super tiebreaku Ada prowadziła już 7:2, ale wtedy za odrabianie strat zabrała się przeciwniczka, doprowadzająć do stanu 6:7. Ale to był wszystko, na co pozwoliła głogowianka. Ada wygrała ostatecznie 10:6 i cały mecz 2:1.

W wielkim finale na zawodniczkę GTT czekała już aktualna mistrzyni Niemiec U-10 Clara-Marie Schön. Ada podjęła wyrównaną walkę, ale zmęczona po poprzednim, wyczerpującym, ponad dwugodzinnym meczu, musiała uznać wyższość rywalki 2:6, 3:6.
Dobrze obsadzony turniej w Dreźnie to cenne doświadczenie dla młodej zawodniczki, które powinno zaprocentować w przyszłości – ocenił trener Ady – Ryszard Radoszewski.